SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İranlı vekilden, ‘batıl inanç’ tepkisi

İranlı vekilden, ‘batıl inanç’ tepkisi

İranlı Milletvekili Salhasuri, bazı din adamlarının ölümcül koronavirüsüyle başa çıkmak için türbeleri ziyaret etmeye çağırmasına sert tepki gösterdi. Salhasuri ayrıca, ülkede yaşanan korona salgınından Mahan Havayolları’nı sorumlu tutarak, hükümeti eleştirdi.

İranlı vekilden, ‘batıl inanç’ tepkisi
16.3.2020 17:00:14

22c48e10-20e4-4715-acc3-a2203548a4e5

İranlı Milletvekili Salhasuri, bazı din adamlarının ölümcül koronavirüsüyle başa çıkmak için türbeleri ziyaret etmeye çağırmasına sert tepki gösterdi. Salhasuri ayrıca, ülkede yaşanan korona salgınından Mahan Havayolları'nı sorumlu tutarak, hükümeti eleştirdi.

İran parlamentosundaki İran milletvekili Barwana Salhashuri, ülkedeki korona virüsünün çıkış noktası olan Kum şehrinde alınan önlemlerin bir kısmını eleştirdi ve ‘Mahan Havayolu'nu hastalığın yayılması nedeniyle suçladı.

Salhashuri, hükümetin krizin başından beri İran'ın Kum kentine karantina uygulamadaki başarısızlığını kınadı ve kentteki bazı vatandaşların ölümcül koronavirüsüne karşı ‘batıl inançlara' sarıldığını söyledi.

5e5cb68755428304e062e9c2

Salashuri, dün ‘Jahan Sanat' gazetesine yaptığı açıklamada, bazı din adamlarının ortaya çıkan virüsle başa çıkmak için şehirdeki türbeleri ziyaret etmeye bile çağırdıkları dikkat çekerek, Kum şehrindeki bazı vatandaşların türbelerin demirleri ve korkulukları yalayarak şifa bulmayı umut etmesine tepki gösterdi.

Krizin başlangıcından bu yana yetkilileri korona gerçeğini gizlemekle ve geç tedbir almakla suçlayan Salashuri, tepkilerin artması üzerine, virüsün diğer şehirlere yayılmaması için Kum şehrine karantina uygulandığını belirtti.

“Radyo ve Televizyon Vakfı'nı yasal olarak takip etmesini istedim; çünkü bu kurum seçimlerden önce ülkedeki virüs salgını haberlerini "söylenti" olarak ele aldı” diyen Salashuri, İranlı yetkililerin seçimleri etkilemek için korona salgınını dış komplo olarak yaymaya çalıştıklarını söyledi.

5cdc5b6c-526d-4a7a-9c4a-b97ae59a55c5

“MAHAN HAVAYOLU, VİRÜS
SALGININ ANA NEDENİ”

Virüsün patlak vermesinden sonra Mahan Havayolu'nun devam eden uçuşlarına atıfta bulunan Salhashuri, "Mahan Havacılık, yaptığı hatalar nedeniyle bu virüsün patlak vermesinin ana sebebidir ve ülkede adli bir makam varsa, bu şirket soruşturma ve hesap verebilirliğe tabi olacaktır" dedi.
İranlı parlamenter, korona krizinin arka planında meydana gelen tutuklamaları da eleştirdi.

İran'da salgının başlamasından bu yana dün en yüksek günlük ölüm gerçekleşti. Dün İran'da bir günde 113 kişi koronavirüsünden hayatını kaybederek, toplam ölü sayısı da 724'e yükseldi.

d3d54b58-2a75-438d-a3d8-b472b1957c2a

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR