DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7684 ₺

EURO

17,5336 ₺

ALTIN

973,71 ₺

BİST

2.443,77 ₺

İranlı komutan Lazkiye'de öldürüldü

Suriye'nin Lazkiye kentinde bir İranlı komutan öldürüldü.

7 Yıl Önce
2015-08-28 12:24:00

Devrim Muhafızları komutanlarından Heyyari, Suriye'nin Lazkiye kentindeki çatışmada hayatını kaybetti.

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Gönüllü Güvenlik Güçleri'nin (Besic) Şuş kentindeki komutan yardımcısı Ali Rıza İmani, İmam Hüseyin Taburu Komutanı Ahmed Heyyari'nin dün Lazkiye'de öldürüldüğünü açıkladı.

İmani, İranlı komutan Heyyari'nin, kısa süre önce Suriye'ye gönderildiğini ve dün Lazkiye'de yaşanan çatışmalarda hayatını kaybettiğini söyledi.

Suriye'deki iç savaş 4'üncü yılını geride bırakırken, Esed rejimi saflarında savaşan Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup yaklaşık 200 İran askeri bu ülkedeki çatışmalarda hayatını kaybetti. .

YORUMLAR (6)

ahmet yasin

bu pislikler ümmeti perişan etti. allahım bu zalimlere fırsat verme. daha önce onların saraylarını başlarına yıktıgın gibi bu gün de onların saraylarını başlarına yık. birliklerini boz.

cemil kara

sn..cemil aydın ,iran düşmanı, öfke kusuyorsun.yazdığın yorum değil adeta kuyruk acısı.irana gücün yetmiyor , atalarının, çocuklarının yetmediği gibi.kişisel kinini bırak, en büyük komşunla ticaret yap, dost ol,para kazan.ya boyun eği, ya da yorum yaz. bıktık mezhep nifak tohumu ekmenden.bedevi zihniyet suudi arabistanda geçer. burası TÜRKİYE.. TİMETÜRK.timetürke saygılar.

abu hasan

ALLAH RAHMET EYLESİN.onun gibi iranda , iran-ırak savaş kahramanı 40 bin general maaşlı kahraman var... yani 39999 tanesi duruyor hala..

musa kazım

mezhebi yolunda öldü, varsa cenneti arasın bulsun ahirette.

Dikkat Dikkali

Zalimle Dindaş Olan, Dini söylese de bilsek! Nedir dininiz?

Cemil AYDIN

İranlı askerlerin ve Üst düzey komutanların bil fiil savaştığı Suriyede İran herhangi bir kınamaya ve tenkide uğramazken misakı milli sınırlarımız içinde olan ve akrabalarımızın bulunduğu en uzun sınırımızı oluşturan Suriyede Türkiyenin ne işi var diyenler bu acemlerin Rusların ABD nin ve dahi Fransanın ne işi olduğunu bir zahmet açıklayıversinler.Bu arda gebertilen İranlı komutanada Allahtan rahmet dilemiyorum zira zalimlerle haşrolacağı aşikar...Çünki 300 bin masumun kanına girmiş zalim deccal mürted bir diktanın ölümüne destekçileridirler.Allahın laneti üzerlerine olsun...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş