SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İran yanlısı gruptan 4 ülkeye tehdit: Bedel ödemenizin zamanı geldi

İran yanlısı gruptan 4 ülkeye tehdit: Bedel ödemenizin zamanı geldi

Irak’taki göstericilere ateş açtığı şeklinde adı geçen İran yanlısı Asaib-i Ehli Hak Hareketi Sorumlusu Kays el-Hazali, ABD, Suudi Arabistan, BAE ve İsrail’i tehdit etti. Hazali, Irak'taki gösterilerde kan dökülmesinden bu dört ülkeyi sorumlu tuttu.

İran yanlısı gruptan 4 ülkeye tehdit: Bedel ödemenizin zamanı geldi
9.12.2019 14:32:06

Irak'taki göstericilere ateş açtığı şeklinde adı geçen İran yanlısı Asaib-i Ehli Hak Hareketi ABD, Suudi Arabistan, BAE ve İsrail'i tehdit etti.

Irak Asaib-i Ehli Hak Hareketi Sorumlusu Kays el-Hazali, ABD,  İsrail, BAE ve Suudi Arabistan'ı, Iraklıların kanının dökülmesinde rolleri olduğu için ağır bedel ödeyecekleri şeklinde tehdit etti.

ABD'nin Iraklı yetkililere yönelik yaptırımlarına dikkat çeken el-Hazali, “ABD, hükümet karşıtı gösteriler sırasında sivilleri öldürdüğümüz veya bastırdığımız iddiasıyla bize yaptırım uygulamaktadır" dedi.

ABD ile İsrail'in, Irak'taki son protestolarda kan dökülmesinde rolleri olduğunu iddia eden  el-Hazali, "Şu an ABD, siyonist rejim, BAE ve Suudi Arabistan'ın, yaptıkları kötü eylemleri için ağır bedel ödemesinin zamanı gelmiştir" dedi.

ABD, geçenlerde Irak'ta hükümet karşıtı gösteriler sırasında sivillerin ölümünde rolleri olduğu iddiasıyla Haşdi Şabi ve Asaib Ehli'l Hak grubundan 3 lideri yaptırım listesine almıştı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR