DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran: Suudilerden intikamımızı alacağız

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Muhammed Ali Caferi, “Suudi’ye tepkimiz çok güçlü olacaktır. Sadece talimat bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

7 Yıl Önce
2015-10-04 10:21:40

Rudaw'da yer alan habere göre, General Muhammed Ali Caferi, Hatemul Enbiya Deniz Üssü'nde yaptığı konuşmada, Mina'da yaşanan facia karşısında Suudi Arabistan'a “hızlı ve zor” bir tepki göstereceklerini söyledi.

Bu olayın intikamının Suudi'den alınacağını söyleyen Caferi, “İran İslami Cumhuriyeti dini liderinin bütün talepleri yerine getirilecektir. Sadece dini liderin talimatını bekliyoruz” dedi.

Suudi Arabistan'ı ‘Ebu Leheb'e benzeten Muhammed Ali Caferi, Suudi Kralı ailesinin İslam dünyasına ihanet ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Suudi, Yemen halkını yok ediyor, Suriye'de halkı yerinden ediyor, Bahreyn halkına baskı uyguluyor, Irak'ta etnik ve dini baskı uyguluyor, bölgede terörizme destek vererek kaos yaratıyor. Bölge halkı sıkılmıştır ve söz konusu rejimin Müslümanların öfkesi içinde erimesine az kaldı.”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Mina'da izdihamda ölen İranlı hacılara ilişkin, "Bizim bu olayda kullandığımız dil, kardeşlik ve edep diliydi. Eğer gerekirse İran güç dilini de kullanacaktır" demişti.

Suudi Arabistan'ı sert bir dille eleştiren Ruhani, "Eğer bu olayda bazı görevlilerin kusurlu olduğu belirlenirse, bilinsin ki biz hiç bir şekilde hacılarımızın kanından vazgeçmeyeceğiz" ifadesini kullanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (18)

TUFAN ÇELİK

Al suudu vur irana al iranı vur suuda.Ehl-i sünnet için ikiside eşit derecede şakidir.

serhat

Mintaş bozkurta sözüm: irandan silah irana yaklaştığı için gidiyordu şimdi ise yardımlar kesilmiş hiç okumuyorsun heralde ikincisi mezhepçinin kim olduğu belli. o silahları hamasın liderlerine verip içinede çip koydurup hamas liderlerinin yerinin tespit edilmesinde israile yardımcı olduğu söyleniyorr vesaire vesaire Allah hak yolda olanların mazlumların yardımcısı olsun.

Erhan Türüdü

Allahım şu sapık mezhep mensuplarını ve mezhepsizleri birbirlerine düşür ve ehl-i sünneti aziz eyle.her zaman kafirlerin değirmenine su taşıyan iranı kahr-u perişan eyle Ya RAB!İsrail ve ABD uşağı vehhabi suudileri de her gün daha da rezil eyle Allahım!

mintas bozkurt

Süni olmuş cenet ayaklarınamı gelmiş bukadar mesepçilik insanı dinder çıkarır filistine bu güne kadar bir kibrit kutusu kadar faydası olmayan mesepçiler filistin direniş silahları irandan gidiyor seni mesebinmi kurtaracak işiniz gücünüz hak mesep hak mesep kurandamı bu hak mesep nerde söyle ALLAH aşkına 300 yıl peygamberden sonra çıkan mesepçiliğin peygambermi geldi yete yeter ey müslüman fitneye gelme darbeci suud taşaronu olma

hasan

iran yemendeki kuyruk acısıyla söylüyor bunları eskiden israil ve abd için söylerdi bu sözleri şimdi hedefinde müslümanlar var.İsarail ve abd ye birşey yapamadığı gibi müslümanlarada birşey yapamaz bunlar.

gonyalı

Time Türk İRAN'ın resmi haber ajansı mı oldun.İran'ın iddialarını gerçek gibi yayınlıyorsun.İran'dan başka hangi kaynaktan 4173 hacının öldüğünü duydun.Haberlerinizi yazan çapsızlara söyle yazdıklarının ne anlama geldiklerine iyi dikkat etsinler.

Adil karaaslan

Kardesim suudi açıklaması varken resmii olarak.kalkıp iran ağzıyla propoğanda yapıyorsunuz. Ne diyelim Allah basiret versin

Mehmet peçen

Suud devletinin açıkladığı rakamı bırakmış hayatı yalan ve iftira olan ve kafir devletlerle bir olmuş sunni dünyayı köleleştirmeye çalışan rafizi iran devletinin tamamen yalan olan 4dörtbin hacı öldü yalanını sizde doğruymuş gibi veriyorsunuz. Yapmayın kardeşim Allahtan korkun

hasan

Suudi amerika bütün hacıları öldürse,kimse tepki göstermeyecek,hacda yani emin beldede bir sineği öldürmek,bir yaprak koparmak bile günah,ancak hacıları öldürmekgünah değil,iranın hacda ölen 450 hacısı ülkelerine geldi ve törenlerle defnedildi.İzzetli ve onurlu müslümanlar bunun intikamını mutlaka alacaktır suudi amerikadan...

omer keydani

2-imam Ali aşıkına Hüseyin aşkına bütün Sünnileri öldürün hz ebubekkir hilafeti gasp etmişti ya hz Ali efendimizden intikamını alın Sünnilerden yakışır size ve gücünüze. islam ümmetinin 100 yıl sürdüreceği mezhep kavgasını başlatın artıkAbd az başardı ama inanın siz tam başarırsınız hatta bu konuda abd İsrail İngiltere size en büyük yardımı yapar hiç durmayın

ömer keydani

bravo devlet dediğin böyle olur bak israilden intikam aldılar Amerikadan aldılar islam ülkelerini işgal ettikleri Müslümanların namuslarını payumal ettikleri için ABD ve ingiltreden intikam aldılar.şimdi sıra suud köpeklerinde afferin iran bütün suudları oldür tıpı israile telavive girdiğin gibi gir suuda hatta mekkyi bile işgal et abd yi ıraktan çıkardığın gibi ingilizi ıraktan çıkardığın gibi suududa çıkar kutsal topraklardan nasılsa güçlendin şahane mehdi ordun ateş topu gibi müttefiğin (rusya, çin) var artık hatta bütün sünni ülkeleri işğal et yok et onları

Selahaddin

Sizi gidi Mecusi Ordusu,Siz Hz.Ömer den yediğiniz tokatın kırkdığı Putlarınızın söndürdüğü Mecusi ateşinin intikamını alma peşindesiniz,Buradan Suud Diktatörlüğünü savunduğum çıkmasın Lakin İran Mecusi Cumhuriyeti Haçlı müttefikleri ile Irak Suriye Yemen Libya Mısır başta fitne ateşini yakan ve Ona Yakıt taşıyan ihanet üssüdür.İran varken fitne için şeytan dahil kimseye ihtiyaç yoktur.

ÖMER

iran kan davası da gütmeye başladı. tabi tüm bunların altında yatan nedenleri de göz önünde bulundurmak gerek. yemen, bahreyn vs. şia taraftarlarına uyguladığı baskı yani. fakat bu iranı temize çıkarmaz. suriye deki yüzbinlerce insanın kanında eli var.

ferhat şalvarcıoğlu

kan davası güdüyorsun yani sen bi de şimdi Müslümanım da dersin iran

MUHSIN

Eğer iran suudi kralı ve ailesinin İslam'a ihanet ettiğini söylüyorsa demek ki Suudi Arabistan doğru yoldadır.

Ok

Rus etkisindeler... Cocuk gibi simardilar aniden..

I. d

Kafir mecusi safevi devleti hac meselesini bahane ederek kabeyi ele geçirme planı var.buda dünyadaki tüm Sünnler için felakettir.Suudun yapacağı en mantıklı olay.islam devletine destek verip Haçlı kualisyonundan cekilmesidir.çunku bu mecusileri durduracak tek güç ırak islam Şam devletidir.

Zafer

Suudi ailesi Ebu Lehebe benziyor doğru. Ama İran mollaaları da İbn Übey bin Selule münafıklıkta ve yalancılıkta ders verir. 30 yıl boyunca İsraili yok edecez, ABD şeytandır deyip el Irakta ve Afganistanda ABD ile iş tutan, Baas diktatörü uğruna masum Suriye halkını adeta kıyımdan geçiren ve Rusların adeta emir kulluğunu yapan türbeperest Mollarşi rejimi mi çok mübarek?Hamaneyin Suud Kralından daha temiz olduğunu kim iddia edebilir? İkisi de emperyalizmin kuklası, ikisi de mezhebperest, ikisi de eli kanlı ve katil, ikisi de Siyonizme laf atıp müslümanın boynunu vuran yalancı ve hain elebaşı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş