DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran Suriye'yi karadan vuracak iddiası

Reuters haber ajansının Lübnanlı kaynaklarına dayandırdığı iddiaya göre, Lübnan Hizbullah'ı, İranlı askerler ve Suriye ordusunun ülkenin kuzeyine kara harekatı yapacağını açıkladı.

6 Yıl Önce
2015-10-01 17:41:06

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Ajansın operasyonla ilgili bilgi sahibi olduğunu söylediği bir kaynak, "Rus hava saldırılara yakın gelecekte Suriye ordusu ve müttefiklerinin kara gücü eşlik edecek" dedi.

Kaynaklar, operasyonun amacının muhaliflerin ele geçirdiği toprakların kontrolünün yeniden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine verilmesi olduğunu ifade etti.

Diğer yandan Rusya'nın da Suriye'deki operasyonunun ikinci gününde Suriye'nin kuzey batısındaki İdlib kentinde hava saldırıları gerçekleştirildiği bildiriliyor. Savaş uçaklarının hedefinde İdlib'te Nusra Cephesi'ni de içinde barındıran Fetih Ordusu mevzileri olduğu belirtildi.

Lübnan'da yayın yapan ve Suriye'deki Beşar Esad yönetimine yakınlığıyla bilinen Mayadeen televizyon kanalı, Hatay sınırı yakınlarındaki Cisr eş Şugur bölgesinin bu Sabah Rus jetleri tarafından hedef alındığını aktardı.

Haberde, Fetih Ordusu'na yönelik yaklaşık 30 hava saldırısı gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şafak mad

FETİH ordusu dediğin FATİH SULTAN MEHMET ordusu değil. _! düpedüz ELkaide ordusu Terörist oluşum. Suriye hava kuvvetleri vurmuş, adeta başlarına yıkmış, teröristlerin. 380 terörist ölü, 430 yaralı var.,, 2-3 aya kalmaz yok olacaklar.

Muslihun

İran can telaşında... üçtebiri iranlı olan Irakla 7 yıl savaştı sonuç alamadı. İran kartondan devlet. İçi karışık. Kuzey iran güney azarbaycan'dır. Türkiye bölgenin en güçlü ve istikrarlı devletidir.

eray karam

İRAN la başedilmez.. BUNU TARİH böyle yazmıştır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş