DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran Kara Kuvvetleri komutanı Felluce operasyonunda

Irak ordusunun Felluce kentini IŞİD'den geri almak için başlattığı operasyona İran Devrim Muhafızları'ndan iki üst düzey komutanın da katıldığı belirtildi.

6 Yıl Önce
2016-06-03 12:32:30

İran medyası, Felluce operasyonuna İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur ve Devrim Muhafızları Özel Kuvvetler Birliği Kudüs Tugayları'nın komutanı Kasım Süleymani'nin iştirak ettiğini duyurdu.

Bir fotoğraf karesiyle desteklenen haberde, ikilinin Iraklı güçleriyle birlikte yan yana olduğu görünüyor. Haberde, İranlı komutanların Felluce operasyonunda Irakbirliklerine "danışmanlık"  yaptıkları belirtildi.

İran'ın "gölge komutanı" olarak nitelendirilen Kasım Süleymani'nin daha önce defalarca Irak ve Suriye'de IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda yer aldığı görüntüleri medyada yer alsa da İran Kara Kuvvetleri Komutanı'nın ilk kez operasyonlarda yer aldığı görünüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (8)

mizrak

Iran kendini bolgenin aslani hakimi zannediyor. Bazen at bazen tank kosturuyor, hesapliyor bi bakiyor bu topraklarda sadece super gucler ve ben varim, ne kadar kudretligz biz dengeyi sagliyoruz diye avunup duruyor.! Turkiyede koridorun kurulmasini izliyor

kuddusi usta

taşeron işidi bahane edip fellucenin mücahid islami yapıyı pers devletinin katillerine kırdıracaklar hesap bu allah bu pers devletini inşallah daha beter bir sonla sonlandırır.

ömer

iran olmayaydıda suriye ve ırak 400 parçaya bölüneydi.sanki çok güzel şeyler yapıyorlarda birileride hala iran güzellemesi yapıyor.arkadaş bırakın inat ve taassubu iran abd ve siyonistlerin uşağı olduğunu ırak ve suriyede ayan beyan ortaya koydu.hala zalimleri savunmaya utanmazmısınız?Allah'tan korkun.

sezgin

BUNDAN DAHA DOĞAL NE VAR Kİ DOSTLAR. OLAĞAN BİR CEPHE DENETİMİ. HEM IRAK DEVLETİ DAVETLİSİ. YASAL.

Ahmet

İran olmasaydı Suriye ve Irak şimdi kırk parçaya bölünmüştü.

Erkan Karadağ

Muhammed bey, fotoğrafı var da Timeurk zahmet edip koymamış.

Pori

Iyi de foto yu ne yapacan be. Fotoğraf olmayınca haber de yalan mı oluyor?

muhammed

Tamam da hani fotoğraf? Ayıptır yaw...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş