SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
'İran istihbaratı Rus subaylara suikast düzenledi'

'İran istihbaratı Rus subaylara suikast düzenledi'

Halep'teki güvenlik kaynaklarının Suriyeli muhaliflere yakınlığıyla bilinen El Dorar'a sızdırdıkları bilgilere göre İran, Esed rejimi yanlıları ile işbirliği içerisinde birkaç Rus subayına suikast düzenledi.

'İran istihbaratı Rus subaylara suikast düzenledi'
20.03.2017 13:25:28

Mepanews'in haberine göre kaynaklar, birisi kadın olmak üzere 4 Rus subayının, eski ismiyle 'Meridian Hotel' olarak bilinen 'Dedeman Hotel'deki bir konser sırasında İran istihbaratı tarafından suikaste uğrayarak öldürüldüğünü doğruladı. İfade edilene göre İran istihbaratı bir grup otel çalışanı vasıtasıyla, Rus subayların içeceği içkilerin içerisine zehir koydu. Zehirden etkilenen 4 Rus subay olay yerinde öldü.

Aynı kaynakların belirttiğine göre bir hafta önce de uçak teknisyeni olarak çalışan bir Rus subay gizemli bir biçimde öldürüldü. Olayın üzerindeki sis perdesi kalkmasa da oklar İran istihbaratını işaret ediyor.

Şİİ MİLİSLER RUS ASKERLERİ ÖLDÜRMÜŞTÜ

Rejimi destekleyen iki ana gücün bulunduğu Halep şehrinde İran ve Rusya arasındaki gerginlik günden güne artıyor. Şehirde geçtiğimiz günlerde üç Rus asker, Esed rejimi safında savaşan Şii milislerce öldürülmüş, bu olayla beraber İran-Rusya gerginliği açıkça görülmeye ve dillendirilmeye başlanmıştı.

Birkaç farklı kaynak bu üç Rus askerin, Halep'in Karm Humad, Tarik El Bab, El Şa'a, Salhin, Firdevs ve Hanano gibi doğu mahallelerinde etkinliğini yoğunlaştıran, Halid Marey liderliğindeki Muhammed Bakır Tugayı tarafından öldürüldüğünü doğrulamıştı.

Üç asker, Halep'in doğusundaki Helvaniye Kavşağı'na yakın bir bölgede öldürülmüştü.

Halep'te etki alanlarının kesişmesi ve hırsızlık gibi vakaların yol açtığı iç anlaşmazlıklar nedeniyle rejim ve İran destekli milisler ile Rus askerleri arasında çatışmaların yaşandığı biliniyor. Son olarak Rus askerleri ve Ulusal Savunma Güçleri arasında Kallase'de çatışmalar yaşanmıştı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

can / 20.03.2017 18:33:11
los-palavros HABER DİYE buna derim. külliyen senaryo.
Devran / 20.03.2017 15:36:22
Bu kıtlıkta 2.5 milyon turist gönderen iranla iyi geçinelim... haberler hep yanlı.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.