DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması

İran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanması

15.07.2015 00:30:43
Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, İran'la BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1 ülkeleri) arasında varılan anlaşmaya, Konseydeki oylamada veto koyulmayacağını tahmin ettiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'nın resmi sitesinden açıklama yapan Linkevicius, "12 senelik müzakerelerden sonra beklenen anlaşma sonunda gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Katkıda bulunan tüm bakanları ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'yi kutlayan Linkevicius, Litvanya'nın BM Güvenlik Konseyi'ndeki oylama sırasında anlaşmayı destekleyeceğini bildirdi.

Litvanyalı Bakan, "Anlaşma henüz yürürlüğe girmedi. Önce ABD Kongresi'nde dikkatle bakılacak. Litvanya kesin olarak anlaşmayı destekleyecek. Büyük ihtimalle BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri tarafından anlaşmaya veto koyulmayacak" diye konuştu.

İran'la BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1 ülkeleri) arasında Viyana'da süren nükleer müzakerelerde anlaşmaya varıldığı bildirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mantık

Timetürk okurlarının da kafası karışık gözüküyor yada burada özellikle bu tür durumlarda yorum yapmak için bekleyen hazır kıta paralel-mezhepçi/şia ajanı/tarikat ehli sünnetçisi/ bir miktarda dinazor sözde islamcı hemen zırvalamaya başlıyor. Adam gayet mantıklı açıklama yapmış, belki birileri ona mantıklı olarak bu durumu yeni mi anladın diyebilir? ama o bunu bilmediğinden değil onların gayri-meşruluğunu bu tür zeminlerde ortaya koymak istemiş , tartışmaları biraz daha bilgiye dayalı ümmet eksenli ve adalatli yapalım lütfen

Görüş Bildir Bizimle Paylaş