DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,7390 ₺

EURO

16,6539 ₺

ALTIN

927,91 ₺

BİST

2.407,15 ₺

İran, Halep'teki katliamını böyle kutladı

Halep'te yaşanan katliam İran'da farklı şekillerde 'kutlandı'.

6 Yıl Önce
2016-12-15 15:40:26

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Melahat KEMAL

Suriye'nin Halep kentindeki İran katliamını "kutlayan" İranlı üniversite öğrencileri Tahran sokaklarında tatlılar dağıtırken, radikal Şii medya da sayfalarında zafer naraları attı.

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLER TATLI DAĞITTI

İran'ın başkenti Tahran'da üniversite öğrencileri Halep'teki İran katliamını tatlı dağıtarak kutladı.

Tahran'daki İmam Sadık üniversitesi öğrencileri, ellerinde  Şii milis örgütleri Hizbullah, Haşd-i Şabi, Fatimiyyun  ve Zeynebiyyun tugaylarının logolarının bulunduğu afişlerle tatlı dağıttı.

"TÜRKİYE İÇİN AĞIR BİR MAĞLUBİYETTİR"

Tahran Valiliği bünyesinde yayın yapan muhafazakar Hemşehri gazetesinde Muhammed Karbasi, "Halep'in özgürleştirilmesi"nin Suriye'nin kuzeybatısının tüm kontrolünü ele geçirmek için önemli bir başlangıç olarak değerlendirdi.

Karbasi "Halep'in yeniden fethi, sadece bir şehrin arınması değil aynı zamanda ABD ve Türkiye başta olmak üzere Batı-Arap eksenin ağır bir mağlubiyete uğramasıdır" dedi.

"İRAN'IN LİDER OLACAĞI ORTADOĞU'DA YENİ BİR SAYFA AÇILMIŞTIR"

İran Devrim Muhafızları'na yakınlığı ile bilinen Civan gazetesinden Muhammed Babai Halep'teki zaferin sonuçlarının Suriye ile sınırlı olmadığını yazdı.

Babai yazısında "Halep'teki savaşın bu şekilde sonuçlanması gelecekte İran liderliğinin kontrolü altında olacak Ortadoğu için yeni bir sayfanın açılmasıdır" dedi.

HAMANEY'İN TEMSİLCİSİ MOLLADAN KASIM SÜLEYMANİ'YE TEBRİK

İran dini lideri Hamaney'in Devrim Muhafızları dış operasyonlar birimi Kudüs Güçleri temsilcisi Molla Ali Şirazi Kasım Süleymani'ye yolladığı mesajında Halep'teki katliamı öven ifadeler kullandı.

Ali Şirazi Süleymani'ye mesajında  Halep katliamından "benzersiz bir zafer olarak" bahsetti ve "Hz.Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü öncesindeki en büyük bayram " diyerek Süleymani'yi kutladı.

RUHANİ ESED'İ ARAYARAK TEBRİK ETTİ

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün Esed'i arayarak "Halep zaferi"nden dolayı kendisini tebrik etti.

Ruhani Esed'e "Halep zaferi, teröristler ve onları destekleyenlere karşı Suriye halkı için büyük bir zaferdir" dedi.

Esed de karşılığında Ruhani'ye zor zamanlarda Suriye rejimi ve halkının yanında olduğu için teşekkür ederek bunu hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

HAMANEY'İN DANIŞMANI: SONRAKİ HEDEF MUSUL

Hamaney'in dış politika danışmanı Yahya Safavi "Halep'in özgürleştirilmesi" hakkında açıklamalarda bulundu.

Safavi "İran, Rusya, Suriye ve Hizbullah arasındaki ittifak Halep'in özgürleştirilmesini sağladı ve sırada Musul'un özgürleştirilmesi var" dedi. .

YORUMLAR (4)

ebu zehra

Rafiziler sevinmesinler mücahitler hale be geri dõnecekler hale bin intikintikamı büyük olacak.

muhtar

FATİH CAMİSİNDE BEBEKLERİN İDLİBTE BOĞAZLANIRKEN LOKUM DAĞITANLARI BİLİYORUZ. İNŞALLAH BU ÜLKDEDE TEMİZLİK YAPACAĞIM. O ZAMANDA DİN KİSVESİNE GİRİP RASULLAH DÜŞMANLIĞI YAPAN MİKROPLAR TEMİZLENDİĞİ İÇİN TEKRAR KUTLAMA YAPILACAK. O ZAMAN BÜTÜN DÜNYADA.

erkan

bazi islambirligine irani katan ve bunu da olmassa olmaz sayan siyasilerimiz mumin kardeslerimiz duysun.kim kimi nekadar musluman goruyor.muslumanlarin oldurulmesini,kadinlarinin tecavuze ugramasini sevincle karsiliyan buna zafer diyen soysuz pers kopekleri ilemi islam birligi...tesekkur ederim ben ehli sunneti terci ediyorum.unutmayin bunlarin bi adi lideri biz yol vermesek abd bukadar kolay afganistani iskal edemezdi demisti.ama o sun bu devlette bazilari icin islam devleti.olur boyle yanlisliklar bi diyalogu elden birakmayalim.onlar oldirsun zaten biz alisigiz dimi..

Osmanlı

Küfür tek millettir. Şia kafirdir kafir demeyen de kafirdir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş