DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'İran doğalgazı Avrupa'ya Türk Akımı'yla gidebilir'

İran'a uygulanan uluslararası yaptırımlar kaldırılınca, doğalgazın Avrupa'ya Rusya'nın önerdiği 'Türk Akımı' doğalgaz boru hattı üzerinden gönderilebileceği belirtildi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 10:09:59

Sputnik'in haberine göre, İran Ulusal Gaz Şirketi yetkililerinden Azizollah Ramezani, Fransa'nın başkenti Paris'teki Doğalgaz Kongresi kapsamında gerçekleştirilen toplantılardan birinde, Avrupa'ya gaz sevkiyatında ortak bir alan oluşturulabileceğini ve ileride İran ile Rus doğalgaz boru hatlarının 'bir noktada' birleşebileceğini söyledi.

Ramezani, ''Bu mümkün. Henüz bununla ilgili bir görüşme yapılmadı ama buna başlanması iyi bir fikir olabilir. Zira Rus ve Türk doğalgaz boru hattının Avrupa'ya gittiği nokta aynı zamanda İran gazının Avrupa'ya ulaştırıldığı bir nokta da olabilir'' dedi.

'BİR DİZİ ROTAYI ÖLÇÜP BİÇİYORUZ'

Öte yandan Tahran'ın doğalgaz sevkiyatı için 'düşünüp tarttığı' tek rotanın 'Türk Akımı' olmadığını belirten Ramezani Karadeniz, Irak, Suriye ve Akdeniz gibi değerlendirdikleri 5–6 rotanın daha olduğunu söyledi.

''Bunların her biri ekonomik verimlilikleri üzerinden değerlendirilecek'' diyen Ramezani, seçim kararının ise sadece uluslararası yaptırımların kaldırılması ardından verileceğini belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Islam ummeti

Bu kadin ajan provakatordur.zinhar kendisinin birakin turkiyeye gelmesi icin kampanya yapilmasi, idam edilmesi gerekir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş