SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney: Amerika, Titanik gemisi gibi batacak

İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney: Amerika, Titanik gemisi gibi batacak

Amerika’nın ciddi iç sorunlarla boğuştuğunu belirten İran Dini Lideri Hamaney, “Titanik gemisinin görkemliliği batmasını engellemediği gibi Amerika'nın (sahte) ihtişamını gösterme çabaları bastmasını engellemeyecek. Amerika batacak' dedi.

İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney: Amerika, Titanik gemisi gibi batacak
18.2.2020 18:07:21

İran Dini Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, “Titanik gemisinin görkemliliği batmasını engellemediği gibi Amerika'nın (sahte) ihtişamını gösterme çabaları bastmasını engellemeyecek. Amerika batacak" dedi.

Hamaney, Tebriz halkının 18 Şubat 1978 günü Pehlevi rejimine yönelik ayaklanması münasebetilye Doğu Azerbaycan'dan gelen vatandaşlarla görüştü.

21 Şubat 2020'de yapılacak 11. Dönem İran Meclisi Milletvekilliği ve Uzmanlar Meclisi ara dönem seçimlerine değinen Devrim Lideri, "Şunu ifade etmek isterim ki, seçimler genel seferberliktir. Ülkeyi güçlendiren seçimler İslami düzenin onur kaynağıdır" dedi.

Hamaney, Amerika'nın kara propagandayla İslami düzen ve genç vatandaşları birbirinden uzaklaştırmak istediğini anlatarak, "Onlar sürekli çalışıyorlar, kendilerince düşünce odaları kuruyorlar. Amaçları İranlı gençleri İslami düzenden koparmak, ancak amaçlarına ulaşmayacak" ifadesini kullandı.

Ayetullah Hamaney, seçimlerin ABD'li yetkililerle Siyonsitlerin kötü niyetli planlarını etkisiz hale getireceğini belirterek, şöyle devam etti:
"Dostların ve düşmanların gözü burada (İran'da). Düşmanlar, propagandaların, ekonomik sorunların, Batılılar ve Avrupalıların (nükleer anlaşma) ihlallerinin ve Amerikan baskısının sonucunu bilmek istiyor. Dünyanın dört bir yanındaki dostlarımız da neler olacağını merak ediyor."

İran'ın güçlenmesi gerektiğinin altını çizen Devrim Lideri Hamaney, "İran güçlerinse düşmanlar hayal kırıklığına uğrar ve komploları en başında çökerek sonuçsuz kalır. Güçlenmenin örneklerinden biri de güçlü bir parlamentoya sahip olmaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Ayetullah Hamaney, "Düşman komploları karşısında, hükümeti olumlu yöne sevkeden ve gerekli yasalar çıkaran parlamento ülkeyi koruyabilir. Güçlü bir parlamento böyledir. Seçmenlerin katılım oranı ne kadar yüksek olursa, parlamento o kadar da güçlü olur" açıklamasını yaptı.

Amerika'nın ciddi iç sorunlarla boğuştuğunu aktaran İran Dini Lideri Hamaney, “Titanik gemisinin görkemliliği batmasını engellemediği gibi Amerika'nın (sahte) ihtişamını gösterme çabaları bastmasını engellemeyecek. Amerika batacak" şeklinde konuştu.

Bunlara ilave olarak Hamaney, "Amerika'nın etrafımızdaki ülkelerde onlarca askeri üssü var, ancak bir gün herhangi bir sorun yaşandığı zaman bu üsler hem ABD'nin hem de Amerikalılara göz dikip para verenlerin işine yaramayacak; çünkü ABD çöküş eşiğinde" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

ozan / 18.2.2020 18:44:47
hikayeden sonra kuru sıkı,sizin gibi dosları varken abd nin israilin batacağığı söylemeniz hiçte inandırıcı değil,bir karikatür vardı masa üstünde bilek güreşi altında tokalaşma işte o hesap.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR