DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran, devlet eliyle çöpçatanlık yapıyor

İran, gençleri evlendirip çocuk sahibi olmaya teşvik etmek adına ilk resmi çöpçatanlık sitesini kurdu...

16.06.2015 11:36:53

Sputnik'in haberine göre, İran, bekârları evliliğe özendirmek için ilk resmi çöpçatanlık sitesini açtı. Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Mahmud Gulzeri, ‘Hamsan. Tebyan' adını verilen sitenin açılışında yaptığı konuşmada, “Evliliğe talep yüksek. Ülke de 11 milyon da bekâr var. Bu bizim için önemli bir konu” bilgisi verdi. Bu uygulamaya daha önce geçilmesi gerektiği konusundaki pişmanlığını dile getiren Gulzeri, sitenin ‘flörtleşme portalı' olmadığında ise ısrarcı.

HEDEF 1 YILDA 100 ÇİFT

Adı ‘Eşini bul' anlamına gelen arkadaşlık sitesi sayesinde 1 yıllık deneme süresinde 100 çiftin nikah masasına oturtulması öngörülüyor.

Diğer taraftan sitenin işleyişi çöpçatanlar üzerinden yürüyor. İmam, doktor ve öğretmen gibi toplumda saygın kabul edilen mesleklere mensup kişiler, kendine münasip bir eş arayanların kriterlerine uygun birini buluyor. Ardından aileler arası buluşmalar ve psikolojik testlerle çiftin birbirine uygun olup olmadığı anlaşılmaya çalışılıyor.

Ülkede bu tür arkadaşlık siteleri yasak olsa da 350'ye yakın site faaliyet gösteriyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murre yıldız

'İlk toplanmalarında, Allah'ın birliği ve .....' yeterlidir. İfadeniz Tevhid'i iyi anlatamamaktadır. Tevhid; Allah'ın şahsının birlenmesi değil, İlah olarak birlenmesidir. Mekkeli müşrikler Allah 'iki' dir dedikleri için müşrik olmadılar. Allah'la beraber başka ilahlar edindikleri için müşrik oldular. Doğal olarak birleşmemiz 'Allah bir' diyenlerle değil, 'Allah'tan başka hak ilah yok' diyenlerle olabilir. Vesselam

Görüş Bildir Bizimle Paylaş