DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

BURSA

19:46

04:54
19:46
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:30

04:40
19:30
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:13

04:24
19:13
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
18:57
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:44

04:03
18:44
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

ANKARA

19:30

04:40
SAHUR
19:30
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
SAHUR
18:57
İFTAR

İran'dan Türkiye'ye sert Suriye uyarısı

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, Suriye'de olası tampon bölgeyle ilgili açıklamalarda bulundu

09.07.2015 12:14:34

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, Türkiye'nin Suriye'de olası tampon bölge oluşturmasına tepki göstererek, "Suriye'nin Türk askerlerinin mezarlığına dönüşmesini istemeyiz" dedi.

İran meclisinin haber ajansı ICANA'ya konuşan Hakikatpur, "Türk ordusunun doğrudan Suriye savaşına girmesi ve burada oluşturulacak olası tampon bölgesi, Türkiye'deki yeni Osmanlı teorisyenlerinin yapacağı büyük bir hata olur" iddiasında bulundu. Ankara'nın Suriye'ye doğrudan yapacağı bir askeri müdahaleyi "delice bir karar" diye nitelendiren Hakikatpur, Türk askerlerinin buna karşı çıkacağını öne sürdü.

'SINIRDA YAKILACAK ATEŞ TÜRKİYE'Yİ DE YAKAR'

IŞİD'in kendi haritalarında Türkiye'yi hayali hilafetinin bir parçası olarak gördüğünü ileri süren Hakikatpur, "Ankara, örgütün Türkiye'yle savaşmayacağını zannediyorsa büyük bir yanılgı içinde olmuş olur. IŞİD'in Türkiye içinde yapacağı olası intihar eylemleri kaygı verici. Türkiye sınırları arkasında yakılacak ateş, Türkiye'yi de yakar" diye konuştu. 

'İRAN'A GELME' DEMİŞTİ

Suudi Arabistan'ın Yemen saldırılarının başlamasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli" açıklamasına tepki gösteren Hakikatpur, Erdoğan'a "İran'a gelme" sözleriyle seslenmişti. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

oflu

çok haklı

Hakikat Bul

Bu saldırıları yapacak olan IŞİD mi yoksa paravan terör devleti olarak İRAN mı?Ayrıca Suriye'deki ilk mezar deneyimi İRAN'a (Aryaniler-Saf Irk-Pers Hegemonyası) e aittir.Kendi cenazelerinizi toplayın...

Mehmet OLGUN

Terör örgütü ile arasına mesafe koymayan, bölünme çağrıları yapan, terörü destekleyen ve terör örgütünün propagandasını yapan siyasi oluşum ve üyelerinin, dünyanın diğer ülkelerinde akıbeti neyse Sizinki de o olacaktır.

mithat aykaç

suriyede bir ateş yakan varsa oda siz iranın zalim zorba işbirlikçi yönetimisiniz biz ise oraya girer isek yaktığınız o ateşi söndürmek içindir. biz zalimden işbirlikçilerden yana değil zulme uğrayan mazlum olan halkın huzurunu temin için girer isek biz dünyada sizin karı gibi korktuğunuz ateşe girmeye her zaman hazırdık zaten siz zalimliğinizden dolayı allahın cehennem ateşini düşünün varmı suriyenin zulmünden kaçıp memleketinize sığınan baktığınız doyurduğunuz paylaştığınız kaç suriyeli kardeşimiz var allah her şeyi işiten bilen dir. O HER ŞEYE KADİRDİR .

Görüş Bildir Bizimle Paylaş