SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
İran'dan Türkiye'ye ''koronavirüs'' teşekkürü

İran'dan Türkiye'ye ''koronavirüs'' teşekkürü

İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Ferazmend, Türkiye'ye İran'a gönderdiği tıbbi ve insani yardım malzemeler nedeniyle teşekkür etti.

İran'dan Türkiye'ye ''koronavirüs'' teşekkürü
30.3.2020 15:01:17

AA muhabirine konuşan Ferazmend, "Türkiye'ye tıbbi yardım malzemesi gönderdiği için teşekkür ediyoruz." dedi.

Kovid-19 salgınının son yıllarda dünyada eşi benzeri görülmemiş bir krize yol açtığını belirten Ferazmend, ekonomik yaptırım uygulayan ABD'nin Avrupa ülkelerine İran'a insani yardım konusunda izin vermediğini söyledi.

Büyükelçi Ferazmend, "Tüm dünya ülkeleri siyasi ve coğrafi farklılıklarını bir yana bırakarak bu yıkıcı virüse karşı el ele vermeli ve hep birlikte karşı koymalıdırlar." ifadelerini kullandı.    

TIBBİ YARDIM İRAN'A ULAŞTI

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele kapsamında İran'a gönderdiği 10 ton tıbbi ve insani yardım malzemesini taşıyan İran Ordusu'na ait uçak sabah saatlerinde ülkeye iniş yaptı.

Malzemelerin arasında ilaçlar, maskeler, yalıtımlı giysiler, eldivenler, gözlükler, ateş ölçerler, el ve yüzey dezenfektanları bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Sessiz çoğunluk / 30.3.2020 17:56:13
İran inşallah bundan sonra PKK ya destek vermezsiniz.
/ 30.3.2020 16:55:02
suriyede 33 askerimizi katleden ırakta binlerce turkmeni katleden, buldugu her firsatta muslumanlari katleden irana yapilan yardimlari siddetle kiniyorum
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR