DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran'dan IŞİD'e tehdit

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, IŞİD’in sınırlarının 40 kilometre yakınına yaklaşması halinde örgütü yok etmeye kararlı olduklarını söyledi.

03.06.2015 14:14:27

Tümgeneral Hasan Firuzabadi, IŞİD'in İran sınırlarına yaklaşmaya cesaret edemeyeceğini aksi takdirde öldürüleceklerini söyledi.

Firuzabadi, " IŞİD her hangi bir ülke topraklarından İran sınırlarının 40 kilometre yakınına gelirse örgütü olduğu yerde yok etmeye kararlıyız" diye konuştu.

Birkaç gün önce de İran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, IŞİD'in İran sınırlarına 50 kilometre mesafe olduğunu örgütün sınıra yaklaşması halinde müdahalede bulunacaklarını ve bu konuyu Irak yönetimine de bildirdiklerini söylemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

özer akkuş

ömer karakuş, sende ne nokta nede virgül kültürü mevcut.öyle 'be'be yazacağına Ekabir okuluna git , Türkçe bu 'be'be değil.İrandan yanıksın, anladık, ama gücün yetmiyor, yetmez. kudurmuşsun.

mehmet yılmaz

inşallah işid tahranı alır..işidçi değilim ama işidin tahrana ve isfahana girmesini isterdim. çünkü iranda aynen işid gibi mezhepçi ve meşrepçi bir yaklaşımla olaylara yaklaşıyor.

abbas cink

bol keseden at atabildigin kadar nasil olsa bir gün bu devran döner ozamanda baskalari senin gibi atar yanliz tutan kimse yok ona yanarim herkes mecburiyet karsisindan dinliyor

malik

karakuş,iranın yerine başka bir ülke yazacaktında elin kaydı heral!

heyhat

ömer karakuş ammada sallamışsın be,daha ne yapsın iran suriyede irakta yemende satılımış abd uşaklarına bop eş başkanlarına siyonistlere karşı tek başına mücadele ediyor. tekfirci sürülerine karşı yiğitce direniyor, 35 yıldır müslüman ve haçlıların ambargosu altında direniyor ama bizim tatlı su balığı sünni klavye mücahileri iranı suçluyor. iran olmasaysı şimdi ortadoğuda haçılara ve satılmış hain sünni yöneticlere karşı direnen ne yemen olurdu ne suriye olurdu nede irak olurdu eğer direnmeseydi nato müstemlekesi türkiye suud katar ürdün mısır gibi abd uşaklarından birsi olurdu.

ömer karakuş

Konuşma yap İRAN bırak takıyyeyi IRAK,ta adamlar sizi hallaç pamuğu gibi savuruyor.Bu islam düşmanı örgüt bu topraklarda müslüman aleminin belası oldu ama bu örğütün arkasında sende varsın be İRAN bu yaptıkların yanına kalmaz be İRAN sen çok kirlendin be İRAN sen İSLAMA ihanet ettin be İRAN bu belayı bu ümmetin başına musallat edenlerden biriside sensin be İRAN artık bu ayakları yemiyoruz be İRAN ölen SÜRİYE,Lİ VE IRAK,LI mazlumların hesabını veremessin be İRAN AFRİKADA,YEMEN,DE ölen müslümanlarıda unutma İRAN hepsinin kanında parmağın var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş