DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran'da kavga görüntüleri sızdırıldı

İran'da sosyal medyaya sızdırılan bir video görüntüsünde Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile bir meclis üyesinin kavga ettiği görülüyor.

28.05.2015 12:57:06

DW'nin haberine göre; Mecliste nükleer programlarla ilgili kapalı oturum sonrasında cep telefonuyla gizlice kaydedildiği tahmin edilen video görüntüsünde muhafazakar milletvekili Mehdi Kouchakzadeh Dışişleri Bakanı Zarif'e "Hain" diye sesleniyor. Zarif ise, bakan olarak ruhani lider Ayetullah Ali Hamaney'i temsil ettiğini belirterek, Kouchakzadeh'e ülkenin en tepesindeki lider için bu şekilde konuşmaya hakkı olmadığını söylüyor.

Videonun o an oturumda bulunan milletvekillerinden biri tarafından gizlice çekilip internete sızdırıldığı sanılıyor.

Altılar Grubu olarak bilinen ABD, Almanya, Fransa, Çin, İngiltere ve Rusya, uzun yıllardır İran'la nükleer programı konusunda uzlaşmanın yollarını arıyor. Görüşmelerin amacı, İran'ın nükleer enerjiyi sivil amaçlar için kullanmasını sağlamak, ancak atom bombası inşa etmesini engellemek. Batılı ülkeler, bunun karşılığında İran'a yönelik yaptırımları kaldırma sözü veriyor. Haziran sonuna kadar tüm teknik detaylarıyla kapsamlı bir anlaşma hazırlanması hedefleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mustafa ak

Hepsi Çok doğru tespitler,özellikle ayasofya ile ilgili olanlarda çok haklısınız.inş. dikkate alınır.hayırlı ramazanlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş