SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
İran: Bu karar İsrail'in çöküşü olacak

İran: Bu karar İsrail'in çöküşü olacak

ABD ile savaşın eşiğine gelen İran'da Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, 'ABD ve müttefikleri İran'la savaşmayı seçerse, bu karar geri dönüşü olmayan bir 'İsrail çöküşü' olacak.' dedi.

İran: Bu karar İsrail'in çöküşü olacak
8.8.2019 16:41:32

İran'ın Kirmanşah eyaletindeki askeri bir toplantıda konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD ve kuracağı koalisyona destek vereceğini açıklayan İsrail'i sert bir dille tehdit etti.

Selami, İran düşmanlarının herhangi bir savaş kararı sonucunda Siyonist rejimin hayatta kalmasını tehlikeye atacaklarını ve ardından İsrail için geri dönüşü olmayan bir çöküş geleceğini bildiğini söyledi.

Devrim Muhafızları komutanı Selami konuşmasında, ''Siyonist rejim ve bazı müttefikleri bugün savaş için bir istek göstermiyorlar. Çünkü gerçekleştiğinde topraklarına taşınacağını biliyorlar dedi. Düşman biliyor... Bir çatışma durumunda kendilerini tehdit edebilecek “Suriye, Lübnan, Filistin ve başka yerlerde” direnişçi bir güç yaratıldığını biliyor.'' dedi.

"ŞEYTANLAR KOALİSYONU''

ABD ile Birleşik Krallık tarafından kurulmaya çalışılan deniz koalisyonuna ''Ortadoğu'daki şeytanlar koalisyonu” şeklinde atıfta bulunan Selami, İran'ın Batı'nın büyük güçleriyle savaşa girdiğini, maksimum seviyede siyasi ve ekonomik baskılarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Selami bu baskıları psikolojik operasyonlar, kültürel saldırılar, ekonomik krizler, güvenlik tehditleri ve askeri tehditler olarak sıraladı.

Salı günü İsrail basınında yer alan haberlere göre İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, ABD öncülüğündeki koalisyonu istihbarat ve diğer konularda desteklediğini açıkladı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

ALİ HÜSEYNİ / 8.8.2019 17:37:35
İranla savaşmayıncaya kadar israile bir olmaz anlamı çıkıyor bundan irana karışmayın ne yaparsanız yapın ama karışırsanız yarımsaatte yok olursunuz diyaorlar eğer doğru ise de hadi yok edin israili hem ümmeti Muhammed hemde dünya bu aşşağılık siyanistlerden kurtulsun. eğer yalan değilse
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR