DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran’a Han Tuman darbesi: 10’larca İran askeri öldürüldü

İran haber kaynakları dün Halep’in güneyinde Han Tuman bölgesinde muhaliflerle yaşanan çatışmalarda 13 IRGC’linin öldüğünü aktardı.

6 Yıl Önce
2016-05-07 17:42:09

TİMETURK I HABER MERKEZİ
MELAHAT KEMAL

İran haber kaynaklarının aktardığı bilgiye göre dün Halep'in güneyinde Fetih Ordusu ile İran Devrim Muhafızları (IRGC) arasında yaşanan çatışmalarda 13 IRGC'li öldü.

Halep'in güneyindeki Han Tuman beldesinde Fetih Ordusu'nun Nusret Cephesi, Türkistan İslam Partisi öncülüğünde başlattığı ve Cund'ul Aksa'nın destek verdiği operasyonda IRGC kuvvetleri veAfganlı Şii milislerden oluşan Fatımiyyun Taburu arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmalar sonunda IRGC'lilerin yanı sıra 50'den fazla Afganlı Şii milisin de hayatını kaybettiği aktarılıyor.

Kerbela Kuvvetleri halkla ilişkiler sorumlusu Hüseyin Ali Rızai Fars Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada Han Tuman'daki çarpışmalarda kuvvetlerinden 21 milisin yaralandığını söyledi.

Rızai ölü ve yaralı sayısına ait kesin ve resmi açıklamaların ilerleyen zamanlarda yapılacağını belirtti.

İran ve İran destekli Şii grupların Han Tuman'daki kaybının 100'ün üzerinde tahmin ediliyor.

EL Cezire'ye konuşan Lübnan Hizbullah'ı kaynakları Han Tuman ve Halidiye'deki militanları ile iletişimi kaybettiklerini açıkladı. Kaynaklara göre bu grup yaklaşık 50 kişiden oluşuyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ömer osmanoğlu

han tumanda nusra teröristleri 500 kayıpla en ağır yenilgilerinden birini tattı. 1000 üzeri de yaralısı var. tüm araç konvoyları hava kuvvetlerince bombalandı,ağır kayıp verdiler. açın bir de yabancı basını okuyun. esat sözde gidecekti. çevre ülkelerde tüm başkanlar gitti, esat her gün daha güçlü oluyor. daha yeni palmira bölgesini aldı suriye ordusu. bu haberler ve başlıklar lafonten den masallar gibi. moral için sadece. saygılar timetürk.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş