DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran 100 Türk TIR şoförünü böyle tehdit etti

Türkiye'den yaklaşık 10 gün önce İran'a muz götüren TIR şoförlerinin, Gürbulak'ın karşısındaki Bazargan Sınır Kapısında mahsur kaldıklarını ileri sürüldü.

22.10.2016 15:57:24

Yaklaşık 100 TIR'ın sınır kapısında bekletildiğini bildiren şoförler, Türk makamlarından yardım beklediklerini söyledi.

Mersin'den yaklaşık 10 gün önce TIR'larla İran'a muz götüren şoförlerin dönüş yolunda Bazargan Sınır Kapısından geçisine izin verilmedi. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısından İran'a geçtiklerini belirten TIR sürücüleri, dönüş yolunda Iğdır'a açılan Dilucu Sınır Kapısının kullanılmasının istenildiğini belirttiler. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile iletişime geçtiklerini ancak çözüm bulamadıklarını aktaran şoförler, şunları söylediler:

trc

'BURADAN CENAZENİZİN GEÇİŞİNE BİLE İZİN VERMEYİZ' DİYORLAR

"Mersin'den getirdiğimiz muzları İran'a teslim ettik. Mazot alıp geri dönüşe geçerken Türkiye'ye Gürbulak'tan giriş yapmamıza izin vermediler. Gerekçe olarak sorduğumuzda hiçbir yanıt alamıyoruz. İranlı makamlar, 'buradan cenazenizin geçişine bile izin vermeyiz' diyorlar. Bize Nahcivan üzeri Dilucu Sınır Kapısından Türkiye'ye dönmemizi söylüyorlar. Çamurun içerisinde perişan olduk. Mazot farkımızı verin diğer taraftan gidelim diyoruz, onu da kabul etmiyorlar. Türkiye ile aramızda 500 metre var ancak onlar 280 kilometrelik yolu öneriyorlar. Keyfi olarak bize burada çamurun içerisinde eziyet ediyorlar. Yetkililer sesimizi duysun, perişan olduk."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

TümTürk

ömerhalis YORUMCU.. dostum ; İran, ırakla deği aynı anda 8 arap ülkesi destekçisi ve arabistanla aynı anda 8 yıl savaştı. onları yendi. 90 bin arap esir (8 değişik pasaport) tahrandan kum kentine kadar tek sırada dizildi. iran en güçlü komşumuz ve dostumuz. zira araptan dost hiç olmaz vede iran bizim gibi arap olmayan müslüman. haber biraz siyonizm işi ve mezhepçilik kokuyor. aldırma. saygılarımla.

Ahmet Kaçmaz

Bunlar ABD ve İsrail'in hamileri.Müslüman düşmanı.Hainliklerini her ortamda ilan ediyorlar.Yazıklar olsun.

omerhalis

Bir iranli yetkilinin belkide kripto ingiliz kripto yahudinin yaptigi densizligi haber diye veriyorsunuz.Fettulcehilin ve surekasinin yillardir yapmaya calistigi kamuoyunda İran dusmanligi olusturma gayretine hizmet etmeyin hic mi tarih okumazssiniz Osmanli ne zaman İran uzerine sefere cikmis, hangi kosullar olustuktan sonra cikmis, iranin tum taskinliklarina belli bir zamana kadar neden sessiz kalmis...

EbuAhmed

Iran denilen varlik islam aleminin kalbine saplanmış Hançerdir aynı yahudi varlığı gibi.islam devleti 2.Hilafet kurulduğu an acilen ikiside dünya haritasından silinmeli. Yoksa hz.ömer ra.dan intikam alacağız diyerek yeryüzünde hep Müslümanların kanını akıtacaklar.

omerhalis

Siyonizmi maglup etmeden avrupayi amerikayi maglup etmeden İranla yasayacagimiz surtusme bize sadece zarar verecektir.Saddamin iranla savasip gucsuz dusurulerk irkciemperyalizm tarafindan tarumar edilmesinin uzerin asirlarmi gecti.İran savasmak istesede biz suan isteyemeyiz,iran dalasmak istesede biz suan dalasamayiz.taki siyonizmi dunyadan kaziyana kadar!

Serhat

Bunlar müslüman kardeş, mezheplerine iman etmişler.zalimler

Görüş Bildir Bizimle Paylaş