DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'tan Türkiye'ye karşı ağır açıklamalar

Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Musul'un kurtarılması planına Türkiye'nin katılması durumuna karşı çıkarken eski başbakan Maliki de Atatürk Havalimanı saldırısı için 'Doğal bir sonuç' olduğunu ileri sürdü.

30.06.2016 08:55:42

Irak Başbakanı İbadi, Türkiye Musul'u kurtarma operasyonuna katıldığı takdirde IŞİD savaşı dışında muazzam bir savaşın çıkacağını savunarak adeta tehdit etti.

"Türkiye'nin Musul'daki emellerinin ciddi olduğunu iddia eden İbadi, "Türkiye'nin olası Musul müdahalesi ve bölgeye yayılmasının, ISİD'i aşacak büyük bir savaşa yol açacağı" uyarısında bulundu. "Türkiye ilk başta komşu ülkelerle sıfır sorun politikası benimsemişti" diyen İbadi, buna karşın Irak'ta meydana gelen çeşitli saldırılarının 'bazı komşu ülkeler' kanalıyla gerçekleştiğini iddia etti.

maliki

MALİKİ'DEN ATATÜRK HAVALİMANI MESAJI 

Öte yandan, Irak'ın eski başbakanı ve Kanun Devleti Koalisyonu lideri Nuri El Maliki de Twitter hesabından çarpıcı bir twit attı. Maliki mesajında dün Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıyı kınadı. Ancak Türkiye'ye karşı imada da bulunan Maliki, saldırının "radikal ve terörist güçlere kapıyı açmanın doğal bir sonucu" olduğunu iddia etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sss

Haksızda değil hani

medeni

Çok ta haksız oldukları söylenemez ne yazık ki.Dava arkadaşlarınıza ihanet ede ede koltuk ve iktidar hırsıyla makamı elegeçirirseniz,ülkenin kaderi benim elimde ben olmadan ülkebatar diye diye ve doğal olarak ortalıkta saray kapıkulları ile soytarılarından başka adam kalmaz ve hem ülkenizi gerisin geriye götürmüş,hem de korku imparatorluğu kurmuş olursunuz ve elinizde sadece yağdanlıklarıyla yağcılar ve menfaatçiler kalır.Doğal sonuç olarak gülünç ve acınacak duruma gelirsiniz,adam olmayanlarla muhatap olursunuz.Bilmem anlatabildim mi....

ekol türk

Asfinik kana karisinca böyle oluyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş