DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'taki şiddet olayları

Irak'taki şiddet olayları

7 Yıl Önce
2015-06-03 19:50:29
Irak'ın kuzeyinde bulunan Musul kentindeki Adli Tıp Kurumu'na, terör örgütü DAEŞ'in infaz ettiği siviller ile güvenlik güçlerine ait 105 cesedin teslim edildiği bildirildi.

Ninova milletvekili Muhammed Nuri el-Abdurabbu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Terör örgütü DAEŞ'in sözde şer'i mahkemesi, bugün, siviller ile daha önce tutukladığı kentten ayrılmayan asker ve polislere ait 105 cesedi Musul'daki adli tıp kurumuna teslim etti" dedi.

Cesetlerin bazılarının ateşli silahla başından vurularak, bazılarının boğazları kesilerek ve bir kısmının da değişik yollarla infaz edildiğinin anlaşıldığı bilgisinin kendilerine ulaştığını kaydeden Abdurabbu, "İnfazların kısa süre önce gerçekleştirilmiş olduğu söyleniyor. Bu da bir kere daha gösteriyor ki Musul'un kurtarılması geciktikçe buradaki halk ölmeye devam edecek" diye konuştu.

Musul'da yaşanan olaylara kıyasla mevcut askeri hareketliliğin çok yavaş olduğunu dile getiren Iraklı milletvekili, buradaki insanların yardım çığlıklarına cevap verilmediğini ileri sürdü.

Irak'ın kuzeyindeki Ninova'nın kent merkezi Musul yaklaşık bir seneden bu yana terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

Ulkenin huzurunu bozmaya hainlik yapmaya kalkan kim olursa olsun cezalandirilmalidir. Bu adam avrupada olsa milletvekilligi dusurulmustu. Bursa Kestelde alevi ve sunniler gayet dostane bir sekilde yasayip komsuluk yapmaktadir. Yasanan olay da uzucu olmasina ragmen her cahilin basina gelebilecek cinstendir. Kestel meydaninda kafeler aciktir gerek sunni gerek alevi saygisiz insanlar meydanlarda oruclu insanlarin gozu onunde rahat rahat kimse karismadan cayini kahvesini icmektedir. Alevilerden yada sunnilerden akli selimler bu tuzaklara gelmez, gelirsede her iki tarafta acisini ceker.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş