DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'taki şiddet olayları

Irak'taki şiddet olayları

18.06.2015 23:57:41
Irak'ın farklı kentlerinde çıkan şiddet olaylarında 39'u terör örgütü DAEŞ militanı olmak üzere 47 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin yaralandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Salahaddin iline bağlı Beyci'de 20 DAEŞ militanının öldürüldüğü ve patlayıcı yüklü bir aracın imha edildiği belirtildi.

Başkent Bağdat'ın Et-Tarimiyye bölgesinde DAEŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda 12 militanın öldürüldüğü, gömülü halde bulunan 5 bombanın imha edildiği kaydedildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Diyala'nın bazı bölgelerinde Peşmerge ve Irak emniyet güçleri ortak operasyon yaptı. Operasyonda Peşmergenin patlayıcı yerleştiren 7 DAEŞ mensubunu öldürdüğü ifade edildi.

AA muhabirine konuşan Diyala Emniyet Müdürü Tuğgeneral Casim es-Saidi, "Emniyet güçleri terör suçlarından aranan 33 kişiyi ve adli suçlardan aranan 85 kişiyi tutukladı. Emniyet güçleri Diyala'da zaman zaman vuku bulan kaçırma olaylarının sonunu getirmek için var gücüyle çalışıyor" dedi.

Öte yandan Peşmerge Bakanlığı'ndan yayımlanan yazılı açıklamada ise Musul'un batısındaki Keske bölgesinde DAEŞ'e ait katyuşa roketi taşıyan 2 aracın imha edildiği ve araçtaki militanların öldüğü aktarıldı.

Bunun yanı sıra, güvenlik kaynakları Salahaddin ve Bağdat'ta yaşanan şiddet olayları ve patlamalarda aralarında asker ve polislerin de olduğu 8 kişinin öldüğü 23 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş