DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'taki çatışmalar

Irak'taki çatışmalar

7 Yıl Önce
2015-08-26 01:11:01
Irak'ta aşiretlerin desteklediği güvenlik güçlerinin, ülkenin batısındaki Enbar vilayetine bağlı Cebe bölgesini düzenlediği operasyonla terör örgütü DAEŞ'ten kurtardığı, operasyonda çıkan çatışmalarda aşiret mensubu 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 askerin yaralandığı, 27 DAEŞ militanının da öldürüldüğü bildirildi.

El-Cezire ve El-Badiye Operasyonları Komutanı Ali İbrahim Debun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Aşiretlerin destek verdiği Irak güvenlik güçleri tarafından düzenlenen kapsamlı operasyonlarda, Enbar'ın kent merkezi Ramadi'ye 90 kilometre uzaklıkta bulunan Cebe bölgesi terör örgütü DAEŞ'ten kurtarıldı" dedi.

Bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda 27 DAEŞ militanının öldürüldüğünü, örgüte ait pek çok askeri aracın da imha edildiğini belirten Debun, çatışmalar sırasında aşiret mensuplarından 3 kişinin öldüğünü, 4 askerin de yaralandığını aktardı.

Büyük kayıp veren DAEŞ'in bölgeden kaçtığını dile getiren Debuni, Cebe'nin artık tümüyle Irak güvenlik güçleri ile aşiretlerin denetimine geçtiğini kaydetti.

- Ramadi'de 4 DAEŞ militanı öldürüldü

Öte yandan Enbar operasyonunda görev alan Albay Velid Duleymi de Ramadi'nin 35 kilometre batısında buluna el-Vefa nahiyesinde, DAEŞ militanları ile çıkan çatışmada, 4 teröristin öldürüldüğünü, biri bomba yüklü iki aracın ele geçirildiğini anlattı.

- DAEŞ'ten 5 sivile infaz

Öte yandan terör örgütü DAEŞ'in Felluce'de 5 sivili infaz ettiği öğrenildi. Bölge sakinlerinden Ebu Muhammed ed-Duleymi, "DAEŞ militanları, aralarında Enbar seçim bürosunda çalışan iki kişinin de bulunduğu 5 sivili emniyet güçleriyle işbirliği yaptığı gerekçesiyle infaz etti" dedi.

Duleymi, militanların, bir meydanda topladığı bu kişileri baş ve göğüslerine ateş etmek suretiyle öldürdükten sonra kaçtığını aktardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş