DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'taki Afgan Ordusu armalı araçların sırrı çözüldü

ABD, Irak ordusuna gönderilmek üzere hazırlanan araçların pikaplarını Irak yerine Afganistan ordusunun renklerine boyadı. Şaşkınlık yaratan bu durum için Pentegon yanlışlıkla olduğunu açıkladı.

5 Yıl Önce
2017-06-13 08:37:10

Irak ordusuna teslim edilmek üzere mayıs ayında 94 pikap sipariş veren ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), siparişte yanlışlıkla Irak yerine Afganistan demesi üzerine pikapların Afgan ordusunun renk ve armasına boyandığı ortaya çıktı.

Pentagon Afganistan Masası Sözcüsü Adam Stump, konuyla ilgili AA muhabirine, Irak'taki Afgan ordusu arması taşıyan pikap haberlerine açıklık getirdi.

TESLİMATTAN SONRA IRAKLILAR DEĞİŞTİRMEDİ

Stump, siparişteki yanlışlık sonucunda Irak yerine Afgan ordusu sembolleriyle boyanan pikapların o şekilde Irak'a gönderildiğini kabul ederek, "Teslimattan sonra Iraklılar pikapların renklerini ve üzerindeki armaları değiştirmediler." dedi.

Irak ordusunun bir süre kullandığı Afgan ordusu armalı pikaplar şaşkınlığa neden olurken, Pentagon'un açıklaması konunun ABD ayağının netleşmesini sağladı. Irak tarafından henüz bir açıklama yapılmazken pikapların renklerinin iki hafta sonra değiştirildiği kaydedildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş