Irak'ta şiddet olayları

Irak'ta şiddet olayları

25.06.2015 23:57:02
ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Irak'ın Felluce ve Musul vilayetinde düzenlediği hava saldırılarında, terör örgütü DAEŞ militanı 38 kişinin öldüğü bildirildi.

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Saad Maen, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası koalisyonunun Enbar'ın Felluce ilçesine bağlı ve başkent Bağdat'ın batısındaki bölgelerin su ihtiyacını karşılayan Nazım et-Taksim barajı çevresinde DAEŞ'e yönelik düzenlediği hava saldırılarında 31 militanın öldüğünü belirtti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre de uluslararası koalisyon güçleri, Musul'a bağlı Necme köyünde DAEŞ hedeflerine saldırı düzenleyerek 7 militanı öldürdü.

-Bağdat'taki bombalı saldırılarda 5 kişi öldü, 27 kişi yaralandı

Öte yandan emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkent Bağdat'ın Eş-Şa'b pazarı yakınlarında yol kenarına terk edilmiş bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Başkentin güneyindeki El-Beyya sanayi bölgesi ve El-Medain ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda ise 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 20 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Aras

'bir lafa bakarım lafmı diye birde lafı söyleyene bakarım adammı diye' bu sözü ben demedim bizim ecladımız atalarımız demiş meğerse ne kadar haklılarmış ahmet hakanı görünce bu edebiyatımızın nadide deyimi cuk diye oturdu