DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'ta DAEŞ'le mücadele

Irak'ta DAEŞ'le mücadele

7 Yıl Önce
2015-05-29 20:28:42
Irak'ın Ninova, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinde güvenlik güçleri ve uluslararası koalisyona ait uçaklar tarafından terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonlarda 103 militanın öldürüldüğü, pek çoğunun yaralandığı ve örgüte büyük zayiat verdirildiği bildirildi.

Irak Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, uluslararası koalisyon güçlerinin DAEŞ terör örgütüne yönelik hava operasyonlarında örgüte ait çok sayıda askeri mühimmat ve mevzinin yok edildiği belirtildi.

Samarra Operasyon Komutanlığı ve Haşdu'ş Şa'bi (Halk Topluluğu) güçlerinin Salahaddin vilayetinin Elayin bölgesini tümüyle DAEŞ'ten temizlediğine işaret edilen açıklamada, bölgedeki çatışmalarda 23 militanın öldürüldüğü vurgulandı.

Samarra'nın batısındaki El-Cezira bölgesinde 12 DAEŞ militanının öldürüldüğü, bomba yüklü 2 motosikletin ele geçirildiği ve 40 bombanın etkisiz hale getirildiği, Enbar'ın kent merkezi Ramadi'ye bağlı Elbu Şihab bölgesinde de 16 DAEŞ militanının öldürüldüğü, 9'unun yaralandığı aktarılan açıklamada, Ninova'nın Telafer ilçesine düzenlenen hava saldırılarında 4, Salahaddin vilayetine bağlı Beyci'deki operasyonlarda da 3 DAEŞ militanının etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Öte yandan, Bağdat Operasyonlar Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, ordu ve Haşdu'ş Şa'bi birliklerinden oluşan ortak gücün Bağdat'ın 40 kilometre batısındaki El-Kerme kazasında gerçekleştirdiği operasyonlarda 45 DAEŞ militanının öldürüldüğü kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

Maalesef Suriyeyi kan golune getiren bizim politikalarimiz ve muhaliflere olan her turlu destegimiz oldu. Bunu bile bile neye karşi cikiyoruz.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş