DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'ta DAEŞ'e karşı mücadele

Irak'ta DAEŞ'e karşı mücadele

04.06.2015 00:48:55
ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait uçakların Irak'ın batısındaki Enbar vilayetine bağlı Felluce'ye düzenlediği hava saldırılarında 13 DAEŞ militanının hayatını kaybettiği, 22'sinin yaralandığı ve bölgede örgüte ait en büyük silah deposunun vurulduğu bildirildi.

Felluce Polis Teşkilatı'nda görevli Binbaşı Visam el-Fellahi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarıyla Felluce'deki DAEŞ mevzilerine birçok saldırı gerçekleştirildiğini söyledi.

Hedeflerin vurulması konusunda başarılı olunduğunu kaydeden Fellahi, Falluce'nin güneyindeki Cebil ve es-Sanai ile batısındaki el-Endelüs mahallelerinde bulunan DAEŞ mevzilerinin bombalandığını ifade etti.

Endelüs Mahallesi'ne düzenlenen saldırıda bölgedeki en büyük silah deposunun hedef alındığını aktaran Fellahi, söz konusu saldırıda 13 DAEŞ militanının öldürüldüğünü, 22'sinin yaralandığını ve örgütün silah deposu olarak kullandığı pek çok binanın da yıkıldığını dile getirdi.

Koalisyon uçaklarının son iki ayda ikinci kez silah deposunu hedef aldığına işaret eden Fellahi, silah depolarının vurulmasının DAEŞ'e güç kaybettirme konusunda etkili olduğunu söyledi.

Terör örgütü DAEŞ'in Ramadi'yi ele geçirmesinin ardından Iraklı yetkililer, on gün önce resmen Enbar'ı kurtarma operasyonu başlatıldığını duyurmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

huseyin şevki topuz

Osman siz bagimsiz bir devlet misiniz ki Kürt devletinin bagimsizligini savunuyorsun.O konuya istersen hic girme zararli cikarsin. Amerikan konsolosu bile size emir veriyor.Amerikadan habersiz ucak kaldiramiyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş