DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Irak'ta bomba yüklü tankla saldırı

Irak'ta bomba yüklü tankla saldırı

01.06.2015 23:54:14
Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Salahaddin vilayetine bağlı Samarra kentinde bomba yüklü tankla düzenlenen intihar saldırısını şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Samarra şehrinde bir polis merkezini hedef alan, 40'tan fazla güvenlik mensubunun hayatını kaybetmesine ve onlarca kişinin yaralanmasına yol açan terör saldırısının şiddetle kınandığı" belirtildi.

Açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileğinde bulunuldu.

Bakanlık ayrıca "Türkiye'nin bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadele alanında dost ve kardeş Irak ile dayanışma içinde olmayı sürdüreceğini" bildirdi.

Samarra'nın batısındaki Es-Sirsar bölgesinde bir silah deposunu hedef alan saldırıda 45 kişi hayatını kaybetmiş, 33 kişi yaralanmıştı. Ölenlerin ve yaralananların, aralarında yüksek rütbelilerin de bulunduğu emniyet görevlileri olduğu açıklanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat AKIN

Yer yer Erdogan'i ovmesi, fakat Karizmasini tikanma noktasi olarak gormesi ise meseleyi kavramadigini gosteriyor. Lakin Erdogan sahip oldugu karizma ve gucu ummet icin uzun bir kullanima sunma dusuncesi tasididigini her seferinde belirtmektedir. Baris sureci icin yapilanlari laga luga olarak goren Bilici, cemaatin Erdoganla savasinda acik bir sekilde hissedilen uluslararasi mudahaleleri gozu kapali reddediyor ve mucadelenin yerli olmasi gerektigini pek umursamiyor. Bilici gercek ve dogrulari, entel kaygilar icerisinde objektif ve yeni cumleler kurma hevesi tasidigindan goremiyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş