SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

iPhone X'in güvenlik sistemi maskeyle aşıldı

iPhone X ile beraber tanıtılan Face ID teknolojisi en çok konuşulan özelliklerden birisi oldu. Bu güvenlik sisteminin yanılma payının milyonda bir olduğu söyleniyor ancak bir firma tarafından hazırlanan maske bu güvenlik sistemini aşmayı başardı.

iPhone X'in güvenlik sistemi maskeyle aşıldı
13.11.2017 12:15:45

Apple'ın 10. Yılına özel olarak çıkardığı iPhone X, yeni bir kimlik tanıma sistemi olan Face ID ile geldi. Cihazın üst kısmında bulunan TrueDepth kamera sistemiyle çalışan Face ID daha önceki iPhone'larda bulunan Touch ID'den çok daha güvenli olarak lanse edilmişti. Ancak bir güvenlik firması tarafından hazırlanan maske bu güvenlik sistemini aşmayı başardı.

ggggg_2

Face ID teknolojisi yüzünüzdeki 30 binin üzerinde görünmez noktayı analiz ederek en ince detaylarıyla bir derinlik haritası oluşturuyor. Bu nedenle oldukça güvenli ve hata payı milyonda bir olarak tanıtılmıştı.

Bkav isimli güvenlik firmasının araştırmacıları yüzün benzerliği yerine derinlik haritasını kandırmak için bir yöntem denedi. El ile yapılan deri, üç boyutlu yazıcıyla basılmış parçalar ve iki boyutlu görüntülerden oluşan maske ile Face ID aşılabiliyor.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR