DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İnsan kaçakçılarından ‘üç al bir öde’ tarifesi

Avusturya’da yayımlanan Kurier gazetesine konuşan Yukarı Avusturya Polis Merkezi sözcüsü David Furtner, insan kaçakçılarının ‘üç al bir öde’ sistemi geliştirdiklerini açıkladı

7 Yıl Önce
2015-08-09 09:17:08

İnsan kaçakçılığının ulaştığı boyutları ortaya koyan bu sisteme göre; Irak, Suriye ve Afganistan gibi kriz bölgelerindeki insanları Avrupa'ya getiren insan kaçakçıları, mültecilere istedikleri bölgeye ulaşana kadar üç kez seyahat hakkı veriyor. Furtner, “Avusturya'ya gelen ve burada kalmak yerine İsveç, Danimarka ve Almanya gibi ülkelere gitmek isteyen mültecilerMacaristan'a geri dönüp, orada bir kez daha başka ülkelere gitme şansını deniyorlar” dedi.

Kaçakçıların kullandığı yeni yöntem, yasadışı olarak ülkeye girmeye çalışırken yakalanan mültecilerin ifadelerine dayandırıldı.

Polis işbirlikçi

Mültecilerin yeni seyahat için Macaristan'da toplanması bu ülkedeki sınır polisinin kaçakçılarla işbirliği yaptığı süphesini doğuruyor. Gazetenin bir diğer haberinde Macar istihbarat görevlilerinin Türkiye'den Avrupa'ya kaçırılan mültecilerin arasına karışarak Macaristan'a kadar geldiği ve bu yolla insan kaçakçılığı rotası ve yöntemini öğrenmeye çalıştıkları belirtilmişti. Operasyonun ardından Macaristan sınırında görevli üç polis insan kaçakçıları için çalıştıkları gerekçesiyle tutuklanmıştı. 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AHMET UZUN

ARTIK HEPİMİZ MİT'İN SAAT 16:00 DA İSTİHBARATI ALDIĞINI VE GENELKURMAY İLE TOPLANTIYA GİRDİĞİNİ BİLİYORUZ. AKAR'IN NASIL HABERİ OLMAZ VE ŞAKA YAPIYORSUN DER. AYRICA, 16 TEMMUZ TARİHLİ 1. ORDU KOMUTANININ UYANIKLIĞI BAŞLIKLI HABERİNİZ VAR. DARBECİLER ARAMIŞ, O DA DÜŞÜNEYİM DEMİŞ, ZAMAN KAZANIP DARBEYİ AÇIĞA ÇIKARMIŞ. GENELKURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARINI DERDEST EDİP TUTUKLAYAN İRADE, ORDU KOMUTANINA GÜVENİP RİCACI OLUYOR. SİZE MANTIKLI GELİYOR MU. ÜSTELİK ABDÜLKADİR SELVİ, CNN TÜRK'TE DARBECİLERİN LİSTESİNDE 1. ORDU KOMUTANI TUTUKLANACAKLAR ARASINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş