DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İngiltere’yi, ‘korku’ sardı!

ABD’nin, dünyaya liderlik etme rolünü kaybedeceğinden edişe eden İngiltere Savunma Bakanı Wallace; ülkesinin, ABD yardımına dayanmadan savaşlara hazır olması gerektiğini söyledi.

2 Yıl Önce
2020-01-12 12:52:06

THArmy

Brexit krizi ile zor günler geçiren İngiltere'nin şimdi de en büyük korkusu; ABD'nin dünyaya liderlik etme rolünü kaybedecek olması…

ABD'nin, dünyaya liderlik etme rolünü kaybedeceğinden edişe eden İngiltere Savunma Bakanı Wallace; ülkesinin, ABD yardımına dayanmadan savaşlara hazır olması gerektiğini söyledi.

Wallace, "Sunday Times" ile yaptığı röportajda, "ABD'nin dünya liderliğinden çekilmesi olasılığı hakkında endişe duyduğunu" ve böyle bir olasılığın onu "gece uyanık" tutmasını ekledi.

İngiliz hükümetinin savunma incelemesinde, "İngiltere'nin gelecekteki çatışmalarda casusluk yapmak için ABD Hava Kuvvetleri ve uçaklarına güvenmemesi gerektiği belirtilerek, yeni ekipmanlar satın alınması önerildi.

Wallace'ın yorumları, geçen hafta ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile İngiliz mevkidaşı Dominic Rap arasındaki iki ülkenin İran'ın füze programı hakkındaki endişeleri hakkındaki tartışmalarının ardından geldi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş