SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İngiltere'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı tehdidi

İngiltere'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı tehdidi

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, 2 Ekim'den bu yana kayıp olan Washington Post gazetesi yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair iddiaların doğrulanması halinde Suudi Arabistan'ın ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

İngiltere'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı tehdidi
11.10.2018 20:29:34

AFP'ye demeç veren Hunt, "Uzun süre kendisini Suudi Arabistan'ın dostu olarak gören insanlar, bunu çok ama çok ciddi bir sorun olduğunu söylüyor. Eğer bu iddiaların gerçek olduğu ortaya çıkarsa, bunun ciddi sonuçları olur. Zira dostluğumuz ve işbirliğimiz ortak değerlere dayanıyor" ifadelerini kullandı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Cemal Kaşıkçı'nın durumuyla ilgili görüştüğü Suudi mevkidaşı Adil el-Cubeyr'e, Türkiye'nin yürüttüğü soruşturmada tam işbirliği yapmaları çağrısında bulunmuştu.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine büyük katkılarda bulunan ve Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak bilinen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmiş, kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Kaşıkçı hakkında parçalanarak vahşice öldürülmek de dahil çeşitli iddialar yer alıyor.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR