DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İngiltere'de DHKP-C’ye yardım iddiası

İngiltere’de piyango gelirlerinin yardım kuruluşlarına aktarılması için faaliyet gösteren fondan, 'tiyatro kursu açmak' için talep edilen binlerce sterlinin, DHKP-C’ye aktarıldığı öne sürüldü.

6 Yıl Önce
2016-05-28 17:32:08

AA'nın haberine göre, İngiltere'de piyango gelirlerinin yardım kuruluşlarına aktarılması için faaliyet gösteren fondan Anadolu Halk Kültür Merkezi tarafından talep edilen binlerce sterlinin, DHKP-C'ye aktarıldığı öne sürüldü.

İngiliz Evening Standard gazetesinde yer alan haberde, 6 Nisan'da İngiliz polisinin Londra'da Seven Sisters Road'daki Anadolu Halk Kültür Merkezi'ne sabah baskın yaptığı belirtildi.

İngiliz polisinin aramasında çok sayıda belgenin ele geçirildiği, bu belgelere göre Ulusal Piyango Fonu'ndan “tiyatro kursu açmak” için talep edilen 10 bin sterlinin DHKP-C'ye aktarıldığı kaydedildi. 

İngiliz polisinin baskını sonrasında ele geçirilen belgeleri inceleyen Westminster Mahkemesi Yargıcı Michael Snow'un Anadolu Halk Kültür Merkezi'nin üç ay süreyle kapatılmasına karar verdiği belirtildi.

Kültür merkezine yapılan baskında DHKP-C'ye finansal destek verildiğini gösteren belgelerin, DHKP-C örgüt flaması renklerinde 60 yardım kutusunun, öldürülen teröristlerin resimlerinin altında "adalet savaşçıları" yazan bildirilerin, örgütsel yayınların, ayrıca Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı katleden iki teröristin fotoğraflarının bulunduğu kaydedildi.

DHKP-C İngiltere'nin resmi terör örgütleri listesinde yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

saga

Biz bunlarla NATO'da müttefikiz, bu nasıl bir iş ben onların yer yüzündeki çıkarları için askerimi gönderiyorum onlar benim düşmanımı destekliyorlar. Buna ABD ve diğer müttefikler dahil, biz en kısa zamanda bunlardan ayrılmalıyız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş