İngiltere'de beş çocuk hayatını kaybetti

İngiltere’de ilk defa yapılan yeni bir araştırmaya göre ülkede koronavirüsten 18 yaşın altında beş çocuk hayatını kaybetti.

2020-06-24 12:30:51

The Guardian'ın haberine göre, İngiltere'de Mart ayından bu yana COVID-19'dan ciddi olarak etkilenen ve yaşları 1-17 arasında toplamda 71 çocuk yoğun bakım ünitelerinde tedavi gördü.   

Ülkedeki hastanelerin tamamından elde edildiği belirtilen bu verilere göre isimleri kaydedilmeyen 5 çocuk koronavirüsten hayatını kaybederken, 63 çocuk ise evlerine ya da başka hastane birimlerine gönderilecek kadar iyileşme kaydetti. Üç çocuk ise halen yoğun bakımda.

43 erkek ve 28 kız çocuk ortalama 9 yaş aralığını gösterdi. Erkeklerde karşı cinse oranla virüsten daha fazla etkilenme yetişkinlerde de aynı tabloyu sergiledi.

Yine bulgulara göre, virüs 18 yaşın altındaki BAME grubu adı verilen siyahi, Asya ve azınlık kökenlileri daha çok etkiledi. Uzmanlar çok az sayıda çocuğun etkilenmesi nedeniyle belirli bir etnik grup büyük risk altındadır demenin ise mümkün olmadığını belirtti. Çocukların halen dünyadan derlenen bulgulara da bakılarak COVID-19'dan sonra nadiren iyileşemedikleri ifade edildi.    

YORUMLAR (0)