SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İngiliz İşçi Partisi lideri: Müslümanlar, Müslüman olmayanlara kapısını açıp, kahvaltısını paylaşıyor

İngiliz İşçi Partisi lideri: Müslümanlar, Müslüman olmayanlara kapısını açıp, kahvaltısını paylaşıyor

Ramazan ayının başlaması dolaysıyla İngiltere ve dünyadaki Müslümanların Ramazanını kutlayan İngiliz işçi Partisi lideri, “Müslümanlar, Müslüman olmayanlara kapısını açıyor, kahvaltısını paylaşıyor” dedi. Corbyn, Filistin halkına verdiği destekten ötürü, “Yahudi düşmanlığı' ile suçlanıyor.

İngiliz İşçi Partisi lideri: Müslümanlar, Müslüman olmayanlara kapısını açıp, kahvaltısını paylaşıyor
6.5.2019 13:39:10

buyuk_13

İngiltere'nin ana muhalefetteki İşçi Partisi Lideri Jermy Corbyn, Ramazan ayının başlaması dolaysıyla ülkesindeki ve dünyadaki Müslümanları tebrik etti.

Corbbyn, Twitter hesabından yayınladığı bir videoda, "Ramazan ayının başlamasıyla ülkemizdeki ve dünyadaki Müslümanların kutlu bir Ramazan geçirmesini diliyorum” dedi.

‘MÜSLÜMANLAR, YERLERİNDEN EDİLMİŞ
İNSANLARA KAPILARINI AÇIP
KAHVALTISINI PAYLAŞIYOR'

Müslümanlara övgüde bulunan Corbyn konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ramazan'ın ruhunun her yıl İngiliz Müslümanlarının yaşantılarında somutlaştığını görüyorum ve camilerinin kapılarını açıp yerlerinden edilmiş insanlara destek sağladığını ve diğerleri de kahvaltısını Müslüman olmayanlarla paylaşırken görüyorum” dedi.

Yeni Zelanda'daki camilere yönelik terörist saldırıyı hatırlatan İngiliz İşçi Partisi Lideri Corbyn, bu yıl Ramazan'ın, İngiltere ve dünyadaki İslamofobya'dan muzdarip olanları hatırlatmak için bir fırsat olduğunu söyledi.

buyuk2_10

CORBYN, FİLİSTİN DOSTU

Corbyn, Liverpool'da partisinin düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, “İktidara gelir gelmez Filistin devletini tanıyacaığız” demişti.
İşçi Partisi'nin İsrail ordusunun Filistinli sivillere ateş açmasını ve İsrail'in kabul ettiği ulus devlet yasasını kınama konusunda tek vücut olduğunu belirten Corbyn, “Devam eden işgal, yasa dışı yerleşimlerin genişletilmesi ve Filistinli çocukların hapsedilmesi bir zulümdür” ifadelerini kullanmıştı.

Corbyn, 2015'te liderliğe geldiğinden bu yana Filistin'e verdiği destekten ötürü, 'Yahudi düşmanlığı' ile suçlanıyor.

TRUMP'I CAMİYE DAVET ETMİŞTİ

Corbyn, ABD Başkanı Trump'la ilgili yaptığı bir açıklamada ise şunları söylemişti:
"Trump'ı İngiltere ziyaretinde seçim bölgeme davet ettim. Çünkü Trump'ın Meksikalılar ve Müslümanlarla sorunları var. Bildiğiniz gibi eşim Meksikalı, seçim bölgem ise çok kültürlü. Onu bölgemdeki camiye götürüp oradaki insanlarla konuşmasını sağlayacağım.”


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR