DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İngiliz Büyükelçi'den Kuşçu Eşref tweeti

İngiliz Büyükelçi istihbaratçı Kuşçubaşı Eşref için Twitter'da ilginç bir yorumda bulundu...

6 Yıl Önce
2016-04-02 22:27:33

Micro Blog Sitesi Twitter'da İngiliz Büyükelçi Richard Moore'a Kuşçubaşı Eşref hakkında soru sorulması üzerine, Moore ilginç bir cevap verdi.

ODATV.com'da yer alan bilgide; İngiliz Büyükelçisi, kendisine sosyal medyadan Teşkilat-ı Mahsusa'nun tanınmış ismi"Kuşçubaşı Eşref" hakkındaki düşüncesinin sorulması üzerine "Çok esrarengiz bir adamdı."diye yanıt verdi.

"Gökhan Çapat" isimli sosyal medya kullanıcısı İngiliz Büyükelçisi Richard Moore'a Twitter üzerinden, "Sayın Richard Moore Kuşçubaşı Eşref Hakkında düşünceleriniz nelerdir?" diye sordu. Bunun üzerine Büyükelçi Moore, "Çok esrarengiz bir adamdı." diye yanıt verdi.

Bir başka Twitter kullanıcısının "Bir nehirde iki balık kavga ediyorsa biraz öncesinde ordan uzun bacaklı bir ingilizin geçtiği doğru mu?" şeklindeki sorusuna ise Moore, "Keyifli bir deyim. Fakat şovenist saçmalığı aslında." şeklinde cevap verdi.

İşte o diyaloglar:

 dgfhjkul

KUŞÇUBAŞI EŞREF KİMDİR

Kuşçubaşı Eşref'in asıl adı Eşref Sencer Kuşçubaşı'dır. Teşkilat-ı Mahsusa'da istihbaratçı olan Kuşçubaşı Eşref, 1911 yılında Trablusgarp'ta, I. Dünya Savaşı'nda ise Teşkilat-ı Mahsusa'nın Arap Yarımadasından sorumlu başkanı olarak görev yaptı. 1964 yılında vefat eden Kuşçubaşı Eşref'in kabri Aydın'da Söke-Kuşadası yolu Yaylaköy Caferli Granta Mezarlığı yanındadır. .

YORUMLAR (1)

cengiz

Allah rahmetetsin kuscu basina

Görüş Bildir Bizimle Paylaş