DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:54:00

İftar vakti

BURSA

19:53

04:41
19:53
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:37

04:27
19:37
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:20

04:11
19:20
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:04

03:54
19:04
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:51

03:51
18:51
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:54:00

İftar vakti

ANKARA

19:37

04:27
SAHUR
19:37
İFTAR

ERZURUM

19:04

03:54
SAHUR
19:04
İFTAR

İnce, öğrencilerin sözünü dinleyip, rektörle görüşmedi

CHP'li Muharrem İnce, Boğaziçi Üniversitesi'nde bir grup öğrenci ile görüştü. İnce, 'Rektör hoca haber gönderdi bir güvenlik görevlisiyle, ‘gelin konuşalım’ diye. Öğrencilere sordum, ‘gitme’ dediler. Ben de öğrencileri dinledim, gitmedim' dedi.

04.02.2021 16:05:38

CHP'li Muharrem İnce, Boğaziçi Üniversitesi'nde bir grup öğrenci ile görüştü. İnce, “Onların derdini dinlemeye geldim. Talepleri haklı, bir ayrıcalık istemiyorlar. Bu ülkede demokrasi istiyorlar. Kurallar istiyorlar, üniversite hocalarının rektörü seçmesini istiyorlar" dedi. 

muharrem-ince-bogazici-universitesinde-ogrencilerle-bir-araya-geldi_6252_dhaphoto1

REKTÖR'ÜN 'GÖRÜŞELİM' DAVETİNİ KABUL ETMEDİ

CHP Yalova Eski Milletvekili Muharrem İnce, öğle saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi'ne geldi. İnce öğrencilerle görüştükten sonra üniversiteden ayrıldı. "Ben bugün buraya siyasetçi kimliğimle gelmedim. Fizik öğretmeni kimliğimle geldim." diyen Muharrem İnce, şunları söyledi: "Öğretmenlik yaparken Boğaziçi'ni kazanan öğrencilerle hep gurur duyduk. Aileleri de gurur duymuştu. Onlar bu ülkenin akıllı evlatları. Onların derdini dinlemeye geldim. Talepleri haklı, bir ayrıcalık istemiyorlar. Bu ülkede demokrasi istiyorlar. Kurallar istiyorlar. Üniversite hocalarının rektörü seçmesini istiyorlar. Kabe fotoğrafında olduğu gibi provokasyonların öğrencilerin işi olmadığını onlar da söylediler. Biz de biliyorduk zaten. Rektör hoca haber gönderdi bir güvenlik görevlisiyle, ‘gelin konuşalım' diye. Öğrencilere sordum, ‘gitme' dediler. Ben de öğrencileri dinledim, gitmedim. İstedikleri şey; eskiden olduğu gibi rektörleri önce hocalar seçsin, sonra YÖK'e bildirilsin, YÖK Cumhurbaşkanı'na bildirsin. 40 yıl önce bile daha demokratik bir durum söz konusuydu. Çocukları bu geriye gidişi hazmedemiyorlar. Onlara bir öğretmen olarak dikkatli olun, kışkırtmalara kulak asmamalarını ve dikkatli olmalarını söyledim. Bütün siyasetçilere davet yapmamı istediler. ‘Bütün partiler gelsin buraya biz derdimizi anlatmak istiyoruz' dediler. Ben de sizin aracılığınızla siyasilere çağrıda bulunuyorum, öğrenciler sizi bekliyorlar, size çay ikram etmek ve dertlerini anlatmak istiyorlar."

muharrem-ince-bogazici-universitesinde-ogrencilerle-bir-araya-geldi_6252_dhaphoto4

“ARAYA BAZILARI SIZMIŞ OLABİLİR"

Muharrem İnce, “Bu sadece Boğaziçi Üniversitesi'nin sorunu değil, Türkiye'deki bütün üniversitelerin toptan bir sorunu. Diğer üniversiteler için de aynı sorun geçerli. Onlar da zaten bir ayrıcalık istemiyor, bütün üniversitelerle ilgili talepleri bu. Araya bazıları sızmış olabilir. Bunlar her yerde olur ama öğrenciler orada, bahçedeler. Onların hepsi öğrenci. Onları kötü göstermek için birtakım kötü senaryolar uygulanıyor. O senaryolara kamuoyunun inanmaması gerekiyor. Çocuklar taleplerinde haklıdır" dedi.

Bu arada Muharrem İnce'nin ziyareti öğrenciler tarafından sosyal medyada canlı olarak yayınlandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş