DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İmralı Heyeti'nde kritik gelişme

İmralı Heyeti'nde yer alan isimlerden HDP'li Pervin Buldan, yeni bir heyetin gönderilebileceği sinyalini verdi...

7 Yıl Önce
2015-06-02 02:46:09

İMCTV Gündem Seçim programına katılan HDP İstanbul 3. bölge milletvekili adayı Buldan, hükümetin İmralı'ya yeni bir heyet gönderebileceğini belirterek, “Öcalan'ın bizim dışımızda farklı bir heyeti kabul edeceğini düşünmüyorum” dedi.

Pervin Buldan, Ayşegül Doğan'ın sorularını yanıtladı.

Çözüm sürecine dair önemli açıklamalarda bulunan Buldan, hükümetin İmralı'ya yeni bir heyet gönderebileceğini, hükümetin belirleyeceği isimlerin büyük sıkıntı yaratacağını söyledi. Buldan, “Sayın Öcalan'ın bizim dışımızda farklı bir heyeti kabul edeceğini düşünmüyorum” dedi.

"AKP KENDİ KÜRTLERİYLE SÜRECİ İLERLETMEYE ÇALIŞIYOR"

Buldan, isim vermeden AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu, AK Parti Mersin milletvekili adayı Muhsin Kızılkaya, AK Parti İstanbul 3. bölge milletvekili adayı Mehmet Metiner ve AK Parti İstanbul 1. bölge milletvekili adayı Hüseyin Yayman'ı kastederek “AKP kendi Kürtleriyle süreci ilerletmeye çalışıyor” dedi.

7 HAZİRAN SONRASINI İŞARET ETTİ

Hükümetin gündeminde çözüm sürecinin olmadığını ifade eden Buldan, “Barış ve müzakere süreci AKP tarafından rafa kaldırıldı. Sürecin barış sürecine evrilmesi hayati önem taşıyor. Süreç donma noktasında fakat, 7 Haziran'dan sonra yeni bir ivme kazanabilir” dedi.

"HDP'NİN HALA BARAJ SORUNU VAR"

Buldan, 7 Haziran seçimlerine ilişkin de, “Şu an HDP'nin baraj sorunu yok diyemiyoruz maalesef. Bıçak sırtında olan bir oranla karşı karşıyayız” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil

bu adam yılların siyastçisidir, kafası daha eskidir. halkın yuzde elli iki oyla geleni bilmez. eski düzeni kurmaya çalışıyor. ALLAH SİZE FIRSAT VERMESİN. AMİN

Görüş Bildir Bizimle Paylaş