DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İmc TV'nin, uydu yayını kesildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu, 'PKK/KCK propagandası' iddiasıyla İmc TV'nin TÜRKSAT uydusundan çıkarılmasıtalep edilmişti.

26.02.2016 17:43:49

İmc TV, uydu yayınının kesildiğini açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu, "PKK/KCK propagandası" iddiasıyla İmc TV'nin TÜRKSAT uydusundan çıkarılmasını talep etmişti.

Yazıda, savcılığın 155 Polis İhbar Hattına yapılan bir şikayet üzerine, imc tv hakkında soruşturma başlattığı belirtildiği aktarılmıştı.

İmc TV'nin haberine göre soruşturma kapsamında, Radyo Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) belirli bir dönemdeki yayınlarıyla bilirkişi ön raporu hazırlandığı, bu raporu ve imc tv'nin bazı tarihlerdeki yayın çözümlerinin TÜRKSAT'a gönderildiği belirtilmişti.

Yazıda, imc tv için, "terör örgütü propagandası yaptığı anlaşılmıştır" ifadesi kullanıldığı aktarılmıştı.

'CEMAAT'E YAKIN TV KANALLARI DA ÇIKARILMIŞTI

Daha önce de Gülen Cemaati'ne (Hizmet Hareketi) yakın olduğu iddia edilen, aralarında Samanyolu TV, Bugün TV, Kanaltürk, Mehtap TV, Irmak TV ve Yumurcak TV'nin de bulunduğu kanallar TÜRKSAT'tan çıkartılmıştı.

TÜRKSAT'ın bu kararı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TÜRKSAT'a gönderilen "Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ), ait yayın kuruluşlarının devlet imkânlarından men edilmesi talebi" yazısının ardından aldığı belirtilmişti.

TÜRKSAT'tan önce Digitürk de yine savcılıktan gelen bir yazı ardından söz konusu kanalları platformundan çıkartmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş