DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İmamoğlu, Anıtkabir defterini 'Belediye Başkanı' olarak imzaladı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbul’da 48.79 oy oranıyla seçimi önde götüren Ekrem İmamoğlu, bugün ailesiyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. İmamoğlu, imzasının altına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazdı.

3 Yıl Önce
2019-04-02 16:49:40

Ankara'ya giden Ekrem İmamoğlu, önce ailesiyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. İmamoğlu, imzasının altına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazdı.

CHP GENEL MERKEZİ'NE GİTTİ

Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir ziyaretini tamamlamasının ardından CHP Genel Merkezi'ne geçti.

Burada Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve resmi olmayan sonuçlara göre Ankara'daki yarışı kazanan mansur Yavaş ile bir araya gelen İmamoğlu'nun, daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile de görüşmesi bekleniyor.

"TEBRİK EDİN, İŞİMİZE BAKALIM"

Ankara'ya hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan İmamoğlu, seçimden önce çocuklarıyla beraber Anıtkabir'e bir ziyareti planladığını söyledi.

Tüm vatandaşların Miraç Kandili'ni tebrik eden İmamoğlu, günahlardan arınılan, iyiliklere uzanılan bir gece olmasını temenni etti.

İmamoğlu, "Seçim gündeminin sürdüğünü, bu süreçte hiç hoş olmayan ortamların yaşandığını" ifade ederek, "Sabırla takip ediyorum ama sabır kadar inancım, kararlılığım en üst seviyede. Bunun bilinmesini istiyorum. Çok şey birbirine karıştı. Bu beni çok üzüyor. Neler karıştı derseniz, devletin imkanları, bakanları, kurumları, neye hizmet edeceğini şaşırmış durumda" diye konuştu.

"Tebrik edin, işimize bakalım" diyen İmamoğlu, şöyle konuştu: "Sandık tutanaklarım bugün Sayın Binali Yıldırım lehine bir sonuç verseydi, partim de 'Hayır kardeşim, kabul etmiyorum' deseydi, ben çıkar, 'Sayın Yıldırım, hayırlı uğurlu olsun, seçimi kazandınız' derdim. Aynı şeyi beklerim. Kendisini esefle takip ediyorum. Dünya bizi ayıpla izliyor. Hala ısrarla İstanbul'da afişleri donatmak, asmak, bazen belediyenin görevlisi asmazsa başka türlü astırmak için çabalar ortaya koymak, yazıktır günahtır."

Partililere seslenen İmamoğlu, “İlçe seçim kurullarında görev almaya devam etsinler. Tek bir oyumuza sıkıntı getirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı' liderlerine çağrıda bulunan Ekrem İmamoğlu, “Sayın Bahçeli bu süreci lütfen iyi takip etsin. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yapıyorum, bu sürece kayıtsız kalmamalıdır” dedi.

"YSK"YA GÜVENİYORUM"

"YSK, benim güvendiğim tek kurum. Sonuna kadar güveniyorum" diyen İmamoğlu, Anadolu Ajansı'na (AA) yönelik eleştirilerini de sürdürdü.

TEKRAR SAYIM AKSİ ŞEKİLDE SONUÇLANIRSA NE OLACAK?

İmamoğlu, bir gazetecinin "Seçim sonuçları için aksi durum olsa ne yapacaksınız?" şeklindeki sorusuna, "Aksi durum olmaz. Bu ülke büyük bir ülkedir, bu millet büyük bir millettir" cevabını verdi.

İmamoğlu ailesiyle geldiği havalimanında bazı çalışan ve yolcularla da selamlaşarak, el sıkıştı.

Bir vatandaşın, "Mazbatanızı ne zaman alacaksınız?" sorusunu "Vatandaş verdi, gerisi kolay" diye yanıtladı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş