SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İlk kez Washington ziyaretinde bulunan Pakistan Başbakanı Khan’ı hiçbir ABD yetkilisi karşılamadı

İlk kez Washington ziyaretinde bulunan Pakistan Başbakanı Khan’ı hiçbir ABD yetkilisi karşılamadı

ABD’ye 3 günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek olan Pakistan Başbakanı İmran Khan’ı havaalanında hiçbir ABD yetkilisinin karşılamaması dikkat çekti.

İlk kez Washington ziyaretinde bulunan Pakistan Başbakanı Khan’ı hiçbir ABD yetkilisi karşılamadı
21.7.2019 13:14:00

TİMETÜRK|HABER MERKEZİ

Pakistan Başbakanı İmran Khan, başbakan sıfatıyla ilk kez Washington'a bir ziyaret gerçekleştiriyor. Khan'a Pakistan Genelkurmay Başkanı Kamar Cavid Bajwa ve Pakistan İstihbarat Dairesi Başkanı eşlik ediyor.

Üç gün boyunca resmi temaslarda bulunacak olan Khan'ı havalimanında hiçbir ABD yetkilisinin karşılamaması kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Birçok Pakistanlı gibi gazeteci Tarek Fatah'da sosyal medya üzerinden ABD'nin bu tutumuna tepki gösterdi. Fatah, Pakistan Başbakanı Khan'ın terminale ulaşmak için havaalanına ait otobüsü kullanmak zorunda kaldığını belirtti.

Başlıksız-1_157

HİNDİSTAN MEDYASI MANŞETE TAŞIDI

Hindistan medyası Khan'ın ABD yetkilileri tarafından karşılanmamasını, "ABD'yi kaybetmenin büyük cezası" başlığıyla manşetlerden verdi.

ÖZEL UÇAK TERCİH ETMEDİ

Aynı zamanda ülkedeki tasarruf tedbirlerine binaen özel jet yerine Katar Havayolları uçağı ile Washington'a gelen Khan'ın bu davranışı sosyal medyada takdir topladı.

TRUMP İLE GÖRÜŞECEK

İmran Khan, önce ABD Başkanı Donald Trump ile yarın Beyaz Saray'da bir görüşme yapacak. Daha sonra Senato'da Dışişleri Komisyonuyla başka bir görüşme düzenleyecek.

Ayrıca Khan yakın zamanda hükümetine kredi veren Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı ve Dünya Bankası Başkanı ile görüşecek.

Khan ABD'deki Pakistanlı azınlıkla da bir araya gelecek. Bu görüşmeye 15-20 bin gurbetçinin katılacağını belirtildi. Amerikan ve Pakistanlı analistlere göre Pakistan Genelkurmay Başkanı Bajwa, Washington yönetimini Pakistan'la askeri işbirliğine ikna etmeyi ve ABD'nin yıllık 1 milyar doları geçen askeri desteğini tekrar sağlamayı amaçlayacak.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR