DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İlim Yayma Vakfı İstanbul'un Fethi programı

İlim Yayma Vakfı İstanbul'un Fethi programı

31.05.2015 21:22:05
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Dün çoğunuz fetih programına katıldınız. Orada fetih için start verildi. Fatih, atını surlara doğru sürdü. İnşallah 7 Haziran'da da surlardan içeriye hep beraber girmiş olacağız" dedi.

Şentop, Okyanus Koleji Avcılar Kampüsü'nde düzenlenen İlim Yayma Vakfı İstanbul'un Fethi programında yaptığı konuşmada, vakfın, hareketlerinin en önemli merkezlerinden olduğunu belirterek, birçok sivil toplum kuruluşunun özünde İlim Yayma Cemiyeti'nin bulunduğunu dile getirdi.

Fetih kelimesinin "açılış" anlamına geldiğini ifade eden Şentop, "Aslında fazla uzun konuşmama gerek yok. Dün çoğunuz fetih programına katıldınız. Orada fetih için 'start' verildi. Fatih, atını surlara doğru sürdü. İnşallah 7 Haziran'da da surlardan içeriye hep beraber girmiş olacağız" diye konuştu.

Şentop, İstanbul'un fethinin bugün hala sembolik bir önem taşıdığını anlattı.

- "İki milyonun üzerinde bir katılım oldu"

"İstanbul'un fethi, her zaman büyük bir coşkuyla, çok derin manalarla kutlanılması gereken, kutlanabilecek bir tarihtir" diyen Şentop, şunları söyledi:

"Dün de belki bugüne kadar yapılan en muhteşem ve en anlamlı kutlamayı gerçekleştirmiş olduk. Bu bakımdan başta Cumhurbaşkanımız, tabi onun himayesi ve liderliğiyle bu gerçekleşti. Başbakanımız, İstanbul Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, özellikle lojistik olarak desteğini verenler, bu büyük tarihi, anlamlı günün gerçekleştirilmesinde bize öncülük ettiler. İki milyonun üzerinde, emniyet rakamlarına göre, iki milyonun üzerinde bir katılım oldu."

Programda konuşmaların ardından, gençlerden oluşan koro ilahiler okuyarak, marşlar söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan zeynep

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından yani kendi yayınınız olan, Sahih-i Buharî Muhtasarı Tecrid-i Sarih Tercüme ve Şerhi’nin 6. Cilt, 268. Sahife, 912. Hadiste, “Peygamberimiz’in sahur yemeği yiyip, 50 âyet okuyacak kadar bir vakit geçtikten sonra sabah namazı kıldığı” beyan buyuruluyor.  Diyanet’in aynı eserinin 269. sahifesinde 50 âyet okuma zamanının 18 dakika olduğu yani sahur yemeği ile sabah namazı arasında 18 dakikalık bir zaman geçmesi icap ettiği yazılı bulunuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş