DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9359 ₺

EURO

16,7879 ₺

ALTIN

926,74 ₺

BİST

2.394,83 ₺

Ilıcak'tan mahkemede Nagehan Alçı göndermesi

FETÖ'den tutuklanan gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davanın ikinci duruşmasında Ilıcak'ın, meslektaşı Nagehan Alçı'ya gönderme yaptığı iddia edildi.

5 Yıl Önce
2017-09-19 13:59:10

FETÖ'den tutuklanan gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davanın ikinci duruşması bugün başladı.

Ilıcak, dava sırasındaki savunmasında, "Ben Bank Asya'dan krediyle villa mı aldım? Menfaat peşindekiler hapiste değil" ifadelerini kullandı. Ilıcak'ın bu göndermeyi meslektaşı Nagehan Alçı'ya yaptığı ileri sürüldü.

Ilıcak'ın savunmasından satırbaşları şu şekilde:

"Ben Bank Asya'dan krediyle villa mı aldım? Menfaat peşindekiler hapiste değil. Ben hiçbir zaman menfaat peşinde olmadım. Benim darbeyi önceden bildiğimi, darbeye nasıl zemin hazırladığımı, niçin darbe yapmak isteyebileceğimi de kanıtlamak zorundasınız. 3 ay önce sizi suçsuzluğuma ikna edebildiğimi sanmıştım. Ama somut delil var diyerek tahliye etmediniz. Ancak bu somut delilleri sunmadınız. Benim darbeye teşebbüs ettiğimin somut delilleri ne olabilir diye üç aydır düşünüyorum."

'İDDİANAMEDE DOĞRULAR DA VAR, EMRE USLU FETÖ'CÜ'

Ben önce 'terör örgütü üyeliğinden' tutuklandım. Sonra bu örgütle alakam olmadığı ortaya kondu ama bu kez de darbecilik yamandı. Ahmet Altan ve Mehmet Altan dışında birlikte yargılandığım kimseyi tanımıyorum. Ben niye öteki insanlarla birlikte yargılanıyorum? İddianamede bazı doğrular da var: Mesela Bülent Keneş'in, Kerim Balcı'nın, Emre Uslu'nun darbe çağrışımlı tweetleri, FETÖ'cüler.

'KARTOPU FOTOĞRAFIYLA DARBENİN ASLİ UNSURU OLMUŞUM'

Darbe suçlarında cebir, şiddet aranması lazım. Ben 11 tweetle bir kartopu fotoğrafıyla 'darbenin asli unsuru' olmuşum. (FETÖ firarisi eski savcı) Zekeriya Öz'le kartopu fotoğrafı, Bugün gazetesinden aldığım 15 aylık maaş darbeye teşebbüsün somut delili midir?

NE OLMUŞTU?

FETÖ'den tutuklu Nazlı Ilıcak için Nagehan Alçı'dan açıklama geldi. Alçı, köşe yazısında tahliye çağrısında bulunmuştu.

"Evet o hep sonuna kadar bu örgütü savundu, Fethullah Gülen'in karanlık yüzünü göremedi. Fakat şimdi çok pişman" diyen Alçı tahliye çağrısını ise şöyle yaptı:

"Gülen'den nefret ediyor. 1 yılı aşkın süredir cezaevinde ve 73 yaşında. Onun yaşında birçok sanık yaş haddinden tahliye edilip tutuksuz yargılanıyor. Konu Nazlı Ilıcak olduğu zaman istisna yapılmayacağını, salı günkü duruşmada yaşı dikkate alınarak onun da tahliye edileceğini umuyorum..." ifadelerini koşe yazısında yer vermişti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş