DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İlber Ortaylı: Demokrasi nöbetine gitmedim, dişim ağrıyordu

Cumhuriyet gazetesinden Ceren Çıplak'a konuşan tarih profesörü İlber Ortaylı 'Demokrasi nöbetine gitmedim, dişim ağrıyordu' dedi.

28.08.2016 13:20:55

TİMETURK | HABER MERKEZİ

"Demokrasi nöbetine gittiğiniz mi?" sorusuna "İşim vardı gitmedim, dişim ağrıyordu" şeklinde cevap veren Ortaylı şöyle devam etti:

"Türkiye'de kadın olmak her alanda daha fazla mücadele gerektiriyor, o kadar baskı ve şiddet var ki… Hiç baskı, şiddet yok. Evet bir kısımda var, ama diğer kısım da çok şımarık. Türkiye'deki bazı kadınlar çok şımarık. “Ayy bu memlekette yaşanmaz” diyorlar. Peki, Türkiye'yi cahiller mi yönetiyor? Türkiye'yi zaten cahiller yönetiyor, ama görgü ayrı bir şey. Herkes âlim olmadığına göre cahiller de yönetir. Bütün dünyada bu böyledir. Burada nispeti fazladır. Bir de çok cüretkâr burası. Politikacılar mı cüretkâr? Evet, iktidarı da muhalefeti de çok cüretkâr. Bilmeden çok cüretkâr oluyorlar. Darbede bile gördük cahil olduklarını."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Bazıları iş yapar, bazıları sadece konuşur. İş yapanın emeğine saygı gösterilmezken, ilerigeri konuşanlara çanak tutulur. Evet, aynen öyle, bu laflara aldırış edip değer veren herkes cahildir.

Murat hüdavendigar

Bu cahillik tanımınızı biraz daha açıp sizde elestirdiginiz curetkarlar gibi daha cesur olamazmısınız. Yoksa bu zamane alimlerinin ödlek olduğunu dusunecegiz 9ilber Ortaylı beyefendi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş