SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

İlave ek ders uygulama ve ödemeleri durduruldu mu? MEB'den resmi yazı

Koronavirüs salgın tedbirleri kapsamında okullar tatil edilmiş ve ikinci bir kararla tatil 30 Nisan'a kadar uzatılmıştı. Bu karardan sonra milyonlarca öğretmen de ek ders, nöbet ücreti ve ilave ek derslerle ilgili bazı noktaları merak etmeye başladı. Peki ilave ek ders uygulama ve ödemeleri durduruldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı yazıda ilave ek ders ödemelerinin ve ilave ek ders uygulamalarının durdurulduğunu belirtti. Peki İlave ek ders ödemeleri ne zamana kadar durduruldu?

İlave ek ders uygulama ve ödemeleri durduruldu mu? MEB'den resmi yazı
28.3.2020 18:43:47

Koronavirüs salgın tedbirleri  kapsamında okullar tatil edilmiş ve ikinci bir kararla tatil 30 Nisan'a kadar uzatılmıştı. Bu karardan sonra milyonlarca öğretmen de ek ders, nöbet ücreti ve ilave ek derslerle ilgili bazı noktaları merak etmeye başladı. Peki ilave ek ders uygulama ve ödemeleri durduruldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı yazıda ilave ek ders ödemelerinin ve ilave ek ders uygulamalarının durdurulduğunu belirtti. Peki İlave ek ders ödemeleri ne zamana kadar durduruldu?

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı yazı ile rutin müfredat kapsamında olan ek dersler dışındaki ek derslerin uygulama ve ödemelerini 28 Mart'tan başlayarak 2 Eylül'e kadar durdurdu.

DAHA ÖNCE EK DERS UYGULAMALARININ TÜMÜYLE DEVAMINA KARAR VERİLMİŞTİ

Okulların koronavirüs nedeniyle tatil edilmesinin hemen ardından ek ders uygulamasının tümüyle devamına karar verilmişti.

İLAVE EK DERS UYGULAMA VE ÖDEMELERİ DURDURULDU MU? İŞTE MEB'İN RESMİ YAZISINDAKİ İLGİLİ BÖLÜM

Söz konusu tedbirler kapsamında olmak üzere; rutin müfredat kapsamında yürütülmek durumunda olan ders görevleri dışında kalan ders görevlerinin {Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8 'inci maddesi kapsamında yapılmak durumunda olan ilave ek ders görevleri, destekleme ve yetiştirme kursları, ilkokullarda yetiştirme programları, evde eğitim hizmetleri, destek eğitim odası uygulamaları, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri, planlama ve bakım-onarım görevi, işletmelerde meslek eğitimi, belleticilik görevi, ders dışı eğitim çalışmaları, hizmet içi eğitim, kurul ve komisyon üyeliği ve benzeri eğitim faaliyetleri ile tam gün tam yıl eğitim, ikili öğretim) uygulamaları, 28 Mart 2020 tarihinden itibaren 2020-2021 öğretim yılının başladığı 1 Eylül 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

MEB'İN 81 İLE GÖNDERDİĞİ O YAZI

ek_ders_nöbet_ücreti_genelge

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR