DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İki gazeteciyi öldüren saldırgan intihar etti

ABD'nin Virginia eyaletinde iki medya mensubunu öldüren Vester Lee Flanagan'ın, intihar girişiminin ardından öldüğü bildirildi...

7 Yıl Önce
2015-08-27 05:38:24

Ajanslarda yer alan bilgide; Dün sabah saatlerinde yaşanan saldırının meydana geldiği Franklin County'nin Polis Şefi  Bill Overton, düzenlendiği basın toplantısında, polislerle karşılaşınca kendini vuran Flanagan'ın kaldırıldığı hastanede öldüğünü açıkladı. 

Overton, cinayetin nedenini ve ırkçı bir motivasyonla yapılıp yapılmadığını henüz bilmediklerini aktardı.

BEYAZ SARAY: ŞİDDETİ SONA ERDİRECEK HİÇBİR YASAL DÜZENLEME YOK

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın toplantısında, dua ve düşüncelerinin olayda hayatını kaybedenlerin aileleriyle birlikte olduğunu söyledi.

"Bu, ABD genelinde silah şiddetinin çok yaygın hale gelmeye başladığını ortaya koyan diğer bir örnek ve ülkedeki şiddeti sona erdirecek hiçbir yasal düzenleme yok" ifadesini kullanan Earnest,  bu konuda tek adımı Kongre'nin atabileceğine işaret etti.

AYNI İŞYERİNDE ÇALIŞMIŞLAR

Virginia eyaletinde, sabah saatlerinde, CBS News televizyonun Roanoke bölgesindeki yerel kanalı WDBJ-TV'de çalışan 24 yaşındaki Alison Parker ve 27 yaşındaki Adam Ward, canlı yayın sırasında 41 yaşındaki Vester Lee Flanagan'ın silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından kaçan Flanagan, otobanda polis ekipleriyle karşılaşınca intihar teşebbüsünde bulunmuş ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Virginia Valisi Terry McAuliffe, zanlının, daha önce öldürülen kişilerle aynı TV kanalında çalıştığını ifade ederek, Flanagan'ın iş yerinden memnun olmayan bir kişi olduğunu bildirmişti.

Kanalda, "Bryce Williams" ismini kullanan Flanagan'ın, Şubat 2013'te işten çıkarılması üzerine Mayıs 2014'te kanala ayrımcılık suçlamasıyla açtığı dava, Temmuz 2014'te düşmüştü.

Cinayetin ardından zanlının "Bryce Williams" adıyla açtığı Twitter ve Facebook hesapları kapatıldı. Buna rağmen Flanagan'ın kaçarken, öldürme anına dair ikinci bir videoyu sosyal medyada paylaştığı görüldü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş