DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İhsanoğlu hakkında vakfın mallarını evine götürdüğü iddiası

İhsanoğlu hakkında vakfın mallarını evine götürdüğü iddiası

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:54:10
İslam Kültür ve Sanat (ISAR) Yönetim Kurulu Başkanı ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, "Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, 22 Mayıs'ta gelip vakıf binasından mutfak setini, dolabı, lavaboyu söktürmüş, tabakları, koltuk takımlarını alıp evine götürmüş. Vakfın başkanı eskiden oydu. 'Bunları ben getirmiştim' buraya giyerek alıp götürmüş. Bunlar vakfedilen, yani bağışlanan şeyler" dedi.

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslam İşbirliği Teşkilatı bağlantılı olan ISAR'ın bugünkü toplantısında çok ilginç bir durumla karşılaştığını söyledi.

Daha önce cumhurbaşkanlığı için aday olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2. bölge milletvekilli adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun da vakıf yönetim kurulu üyesi olduğunu dile getiren Tekin, şunları kaydetti:

"Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, 22 Mayıs'ta gelip vakıf binasından mutfak setini, mutfak eviyesini, tezgahı, dolabı, lavaboyu söktürmüş, tabakları, koltuk takımlarını alıp evine götürmüş. Vakfın başkanı eskiden oydu, 2014 yılı Kasım ayında ben seçildim. 'Bunları buraya ben getirmiştim' diyerek alıp götürmüş. Bunlar vakfedilen, bağışlanan şeyler, yani vakfın mallarıydı. Taşınabilir şeylerden evden getirdiği olabilir, kişisel şeyleri de götürebilir. Ama koltuk takımı gibi şeyler vakfın demirbaş listesinde kayıtlı. Kendisi getirmiş olsa da bunlar vakfa bağışlanmış ve vakıf tarafından onarımları yapılmış. Onarımına da para ödenmiş. Konu hakkında tutanak tutuldu."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş