DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İHH, Ortadoğu ve Afrika'da 2,7 milyon kişiye yardım etti

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı İHH'nın geçen yıl 7 milyon 346 bin avro değerindeki yardımı, Ortadoğu ve Afrika'daki 11 ülkede 2 milyon 720 bin kişiye ulaştırdı.

28.01.2017 13:29:38

İHH'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, vakıf, 5 kıtada 135 ülkede, savaş, afet, yoksulluk olan bölgelerde ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmaya devam ediyor.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da 2016'da gıda güvenliği, barınma, sağlık, eğitim, beslenme, temizlik ve dini-kültürel faaliyetler kapsamında 11 ülkeye yardım ulaştırıldı.

Toplam 7 milyon 346 bin avro değerinde yardımla 2 milyon 720 bin kişiye ulaşan İHH, Suriye hariç en fazla yardımı iç karışıklıkların devam ettiği Yemen'e gerçekleştirdi. Yemen'i sırasıyla Filistin, Lübnan, Irak, Libya, Ürdün, Tunus, Mısır, İran, Fas ve Cezayir izledi.

Projeleri yerinde incelemek ve faaliyetleri sürdürmek amacıyla bölgelere giden 158 vakıf görevlisi, bu ülkelerde 305 gün geçirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İHH Ortadoğu Koordinatörü Emre Kaya, "2016'da en fazla yardımı gıda güvenliği alanında yaptık. 2017 yılı içerisinde de eğitim ve kültür faaliyetlerine daha fazla önem vermeyi hedefliyoruz. Kuzey Afrika'ya çeşitli nedenlerden dolayı çok fazla yardım ulaştıramadık. Bu sene içerisinde o bölgeye daha fazla ağırlık vererek yardımları olması gereken düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hamza c.

Insanı yardım konusunda bu Seksen milyonun tek tek elini öpmek gerek.Allah razı olsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş