DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

İHH'dan İsrail açıklaması

İHH, Türkiye'nin İsrail ile anlaştığı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı...

18.12.2015 01:17:42

İnsani Yardım Vakfı(İHH) Micro Blog Sitesi Twitter hesabı üzerinden Türkiye ile İsrail arasında anlaşma sağlandığı yönündeki haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İHH'dan yapılan açıklamada, sözkonusu Türkiye ve İsrail iddiaları için "Türkiye ile İsrail arasında yapılacak bir anlaşmanın Türkiye, Filistin halkı ve Ortadoğu halklarının aleyhine olduğunu düşünüyoruz" dendi.

İHH'nın verdiği mesajlar şöyle:

1. Türkiye ile İsrail anlaşması konusundaki yazılanları takip ediyor ve böyle bir anlaşmadan haberdar olmadığımızı beyan ediyoruz.

2. Türkiye ile İsrail arasında yapılacak bir anlaşmanın Türkiye, Filistin halkı ve Ortadoğu halklarının aleyhine olduğunu düşünüyoruz.

3. İHH'nın Gazze Ablukası ve Mavi Marmara konusundaki duruşunda hiçbir değişiklik yoktur.

4. Gazze ablukası kalkmalıdır ve kalkana kadar mücadele edeceğiz.

5. Ambargo abluka aynı şey değildir. Mesele, Ambargo meselesi değil mesele ABLUKA meselesidir.

6. Ambargo İsrail'in kendi tarafından malzeme geçişi, Abluka ise Gazze'ye deniz ve karadan uygulanan Gazze ile beraber Akdenizin işgalidir.

7. Mavi Marmara'ya saldıran bütün katiller cezasını çekecektir. Hiçbir davadan vazgeçilmeyecektir. Davalar pazarlık konusu edilemez

8. Sn.Cumhurbaşkanı;'hak sahibleri kanı akanlardır' diyerek Mavi Marmara davalarında şehit ailelerinin hak sahipliğini defalarca söylemiştir.

9. Türkiye'deki Ceza davasında mahkemenin verdiği KIRMIZI BÜLTEN kararı derhal Interpol'e gönderilmeli.

10. İsrail maddi-manevi tazminat ödeyecektir. Bu bedel hukuki karşılıkla hesaplanacaktır. Böyle bir ihlalin hukuki emsali enaz 1milyar$'dır.

11. Böyle bir anlaşmanın konusu doğalgaz olamaz. Zira Doğu Akdeniz'deki doğalgaz, Filistin halkının hakkıdır.

12. Mavi Marmara meselesi sadece Türkiye halkının değil, Filistin halkının ve 37 ülke halkının davasıdır.

13. İsrail ile anlaşma ve hele hele Mavi Marmara davasının aleyhine olan bir anlaşma Türkiye'ye de, Gazze'ye de kaybettirir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selim

Mavi marmaranin tum uyarilara ragmen israil ajani dedigniz fethullah hocada bunlara dahil bile bile olume gonderilmesi sonrasinda turkiyenin eline ne gecti flistin davasina ne katkisi oldu israil hangi konuda yola getirildi.Bu isten sadece ve sadece AKP kazancli cikti bu olayi suistimal etti somurdu kullandi kendine karsi cikan dini gruplari israil ajani olmakla itham edip susturdu.Oy topladi flistinin sahte hamisi rolunu guzel bir sekilde oynadi...

Mucahid

Bu iki yuzluluk ve ihanettir. Hukumet eger muslumansa israilin 20 milyon lirasi icin bu kepazeligi yapmamalidir.israilin kuklasi olduk.IHH sonuna kadar haklidir. Hukumetin bu piyonlugunu lanetliyorum.

Devrim tanık

Somada ölen yüzlerce maden işçisinin dünkü görülen davasında 1 tanık para karşılığı davasından vazgeçti bence buda aynısı olacak toplumdaki para sevgisi herşeyin üzerinde milyon dolarları alan dava sahipleri bu duruma rıza gösterecekler ölen öldüğüyle kalacak

Rifki

Haberler dogru ise 9 can esittir 20 milyon dolar.verdiklerimiz hesaptan dusulunce avcumuzu yaladik.kazancimiz israilin dostlugu.hayir ugurlu bereketli olsun

selman ammar

Adil kapan efendi senin acem katiller diye iftira attıkların gerçekte siyonistlere ve bölgedeki işbirlikçi hainlere darbe indirmiştir sen hala gerşeği görmek istemiyorsan nasıl bir şey olmasını bekliyorsun.şuanda net olarak bildiğim bir doğru şey var o da siyonistler, şeytan batı, sudiler, katar, akp hükümeti, ışid, öso, nusra, ahraruşşam, boko haram, eşşebab.... tamamı aynı cephedeler.

MUSULMAN

İşte bu kadar. Anlamayan varsa bir daha iyice okusun. Allah razı olsun, başarı için daima duacıyız.

ADİL KAPAN

IHH yÖNETİCİSİ KARDESLERİMBEN SİZLERİN SAMİMİYETİNİ BİLİYORUM VE HEP SİZE DESTEK OLDUM.ANCAK DUYGUSAL DAVRANIP BÖLUNMEYALİM YÖNETİCİLERİMİZE SONUNA KADAR GÜVENELİM.ACEM KATİLLERİNİN PERS HAİNLERİNİN EKMEGİNE YAG SÜRMEYELİM.YEMENDEKİ IRAK VE SURİYEDEKİ MUNAFIK ACEM KATLIAMLARINI GÖRELİM SONRA COK GEÇ OLABİLİR.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan