DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İHH'dan inanılmaz kurtarma operasyonu

Öz amcaları onları insan tacirlerine sattı. Tesadüf eseri mülteci kampında İHH Başkanı Bülent Yıldırım'la yolları kesişti. Bakın sonra ne oldu?

30.05.2015 17:41:36

Ülkehaber.com'dan Mustafa Yıldız'ın haberine göre; Afganistan'da yıllardır süren savaş binlerce evin ocağını söndürdü. çocukların babasız kaldığı coğrafyada fuhuş ve organ mafyası adeta cirit oynamaya başladı. 

Savaştan kaçan Afganlar Pakistan sınırındaki mülteci kamplarına sığındı. O kamplara yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, yetim bir kız hakkında çevresindekilere birşeyler anlatan ve kızın amcası olduğunu söyleyen adamın hareketlerinden şüphelendi.

O sırada yanında olan Pakistanlı yardım derneği Khubaib Vakfı'nın Başkanı Nadeem Ahmad Khan'a Bülent Yıldırım, 'o adamın kızların gerçek amcası olmadığını kızı satmaya çalıştığından şüphelendiğini' söyledi. 

Yanındakiler önce bunun mümkün olmadığını belirttiler. ama bir kere şüphelenmişlerdi.  Nedim Ahmad Khan arkadaşlarına hemen durumu araştırmaları için talimat verdi. 
Bir saat sonra Khubaib Vakfı'nın Afganistan koordinatörü Bülent Yıldırım'ın şüphesinde haklı olduğu bilgisiyle geri döndü. Çocuklar gerçekten satılığa çıkarılmıştı. 

4 kardeşin en büyüğü olan ablaları için artık çok geçti. İnsanlık adına utanç verici bu durum karşında hemen harekete geçmek gerekiyordu. Henüz 7 yaşında olan Şerife, iki erkek kardeşiyle birlikte insan tacirlerine pazarlanıyordu. 

 Gördükleri karşısında adeta şoka uğrayan İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri Khubaib Vakfı ile ortak hareket ederek sıradışı bir karar verdi. Khubaib Vakfı Başkanı Nadeem Ahmad Khan yaşananları ulkehaber.com'a şöyle anlattı. "Bülent Yıldırım bana çok hızlı bir şekilde küçük kardeşi ve erkek çocukları getirmesi için sahte amcayla kontak kurmamızı istedi. Herşey birkaç dakika içinde oldu diyebilirim. Biz, Şerife ve erkek kardeşleri Feyzullah ile Hamit için o adama yaklaşık 1200 dolar ödedik."

Bu inanılmaz olayın izini Pakistan'da süren ulkehaber.com çok çarpıcı detaylara ulaştı. Satın alınan yetim çocuklar İHH'nın dünyada açtığı ilk yetimhane olan MSAL adlı yetimhaneye yerleştirildi. Şimdi hepsi geleceğe umutla bakıyorlar.

Şerife Türkiye'de kendisini merak eden kardeşlerine şu mesajları gönderdi: "İlerde ünlü bir sanatçı olmak isterdim. Ama henüz buna tam olarak karar veremedim. İstediğimi yapabileceğime emin değilim. 7 yaşındaydım. Kardeşlerimle birlikte evden çıkarıldığımızda ağlıyordum. Hayatım bir anda değişti. İHH'nın yetimhanesine geldiğimden beri herşey çok farklı. Tanımadığım insanlar beni büyüttü, bana baktı. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Hikayesi benimki gibi iyi başlamayan insanlara yardım etmek istiyorum. Onlara kimsenin zarar vermesine izin vermem. Türkiye'deki kardeşlerimi çok seviyorum, onların da beni sevmesini istiyorum. hayatımı insanlara yardım etmeye harcayacağım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş